Letecká společnost Montenegro Airlines končí

Černohorská letecká společnost Montenegro Airlines se sídlem v Podgorice končí. S informací přišel na včerejší tiskové konferenci ministr kapitálových investic Mladen Bojanić a uvedl, že co nejdříve odstaví černohorské aerolinie a uzemní flotilu. „V tuto chvíli nemůžeme učinit žádné právně vhodné rozhodnutí, které by společnosti mohlo pomoci,“ řekl ministr.

Podle ministra zaměstnanci čelí nevyplácení mezd. „Platy jsou v posledních dvou nebo třech měsících opožděné, ale existují i ​​závazky vůči některým dalším společnostem. Celkově budou náklady na vyrovnání činit  něco okolo 50 milionů eur,“ uvedl Bojanic

Montenegro Airlines se tak stává další z řady leteckých společností po celém světě, která nevydržela aktuální krizi kvůli pandemii COVIDu. Jen za prvních devět měsíců letošního roku společnost Montenegro Airlines nashromáždila ztrátu téměř 15 milionů eur. V loňském roce vykázala za celý rok ztrátu 8,7 milionu eur.

Černohorská aerolinka byla založena v roce 1994, vlastní čtyři letadla, tři letouny Embraer 195 a jeden Fokker 100. Země opakovaně označila národní leteckou společnost za strategicky důležitou pro rozvoj cestovního ruchu, který je jedním z nejdůležitějších sektorů černohorské ekonomiky.

Aerolinka dokonce nedávno oznámila otevření nových linek v letní sezóně 2021 a jedna z linke měla také mířit od 8. května 2021 do Prahy.

Trošku pozitivní zprávou může být to, že vláda má v plánu zřídit novou leteckou společnost, která by mohla zahájit lety v lét 2021 z hlavního černohorského města. „Očekává se, že nová společnost začne fungovat na začátku letní sezóny 2021,“

Likes:
1 2
Views:
500
Article Categories:
Magazin