Letecká společnost Delta Airlines

Delta Air Lines ▶IATA KÓD: DL  ▶ICAO KÓD: DAL člen alliance SkyTeam

Letenky si můžete zakoupit zde: https://www.delta.com/

Dnes si představíme americkou leteckou společnost Delta Air Lines, kterou jsme vyzkoušeli na letech mezi Evropou a USA a také mezi USA a jižní Amerikou. Ale ještě něco málo o této společnosti. Delta je šestou nejstarší leteckou společností na světě. Její sídlo je na letišti v Atlantě. Společnost létá do více než 325 destinací po celém světě a v její flotile naleznete 857 letounů. Mezi nejnovější patří dva letouny Airbus A350-900. V letní sezóně Delta provozuje přímou linku mezi New Yorkem(JFK) a Prahou.

Zajímavost: Nejznámější letuškou této společnosti je Katherine Lee, spíše známá jako Deltalina. Tato americká letuška byla hlavní postavou bezpečnostního videa natočeného v roce 2008 a po zveřejnění videa se stala jedním z nejsledovanějších videí na youtube.

Frequent Flyer Program: SkyMiles

Check-in: online check-in se otevírá 24 h před odletem

Zavazadla: Se zavazadly je to složitější. Delta nedávno představila nové tarify, kdy i na letech mezi Evropou a USA můžete mít letenky pouze s příručním zavazadlem(tzn. že odbavené se platí zvlášť). Nejlepší je si zkontrolovat zavazadlo při nákupu letenky, jasně tam budete mít napsáno jestli obsahuje zavazadlo nebo ne. Více k zavazadlové politice zde.

Přeprava zvířat: Ano. Kočky,psy, ptáky i za určitých podmínek na palubě letadla.

Cestovní třídy: Economy, Premium Economy, Business akorát že Delta to má pojmenované trošku jinak

Delta One (Delta One Suite A350) je Business třída (V menších letounech jako B717, B737 je business označována jako First)

Delta Premium Select(A350), Delta Comfort+ je Premium Economy

Main Cabin je Economy třída

Jídlo: Podávání jídla a pití záleží na délce letu.

  • Na letech do 403 km (pouze voda/káva)
  • Na letech nad 403 km je podáván snack, nad 1.450 km normální jídlo (+ cola, cola zero, diet coke, sprite, na letech do/z Brazílie KUAT Guarana, tonic, různé džusy a Starbucks káva)
  • Na dálkových letech pak normální jídlo jak můžete vidět níže, pití alko(viz. náhled níže) + nealko

Zábava na palubě: Snad většina dálkové flotily je vybavena soukromými IFE, kde naleznete plno zábavy. Delta také na většině mezinárodních a vnitrostátních letech nabízí internet. Internet je bohužel za poplatek (16 North America /28 International USD na 24 hodin. Ale například WhatsApp, Messenger, Viber a podobné jsou po celou dobu letu zdarma (ale lze psát pouze text, ne obrázky).

btw. k odletu z Bruselu s Deltou. Začínal sem let s Deltou v Bruselu, takže jsem šel na check-in tam. U check-inu ženská s tabletem (3 bezpečností otázky: kam letíte, na jak dlouho, balil jste si zavazadlo sám). Skoro to samé vás čeká při nástupu na palubu u GATU, ale tam už to bylo na tom koho si vybrali (někoho se vyptávali třeba přes minutu, já jsem dostal 2 otázky a hotovo). Přečti si průvodce poprvé do USA zde.

Přivítání na palubě. Dostanete Amenity Kits (maska a špunty do uší), sluchátka, menu, polštářek a deku.

IFE. Solidní nabídka nových filmů, dále také seriály, hudba nebo hry.

Menu na denním letu

Menu na nočním letu

Ukázka pití a jídla

Likes:
0 0
Views:
1859
Article Tags:
Article Categories:
Letecké společnosti