Laudamotion pokračuje ve Vídni od 1. července

Sága jménem Laudamotion má další pokračování. Po dlouhých rozhovorech a vyjednáváních je uzavření základny ve Vídni minulostí. Odbory a vedení letecké společnosti se nakonec dohodli na nové kolektivní smlouvě. I přesto, že došlo k dohodě, tak se společnost nevyhne propouštění. Ale většinou by se to mělo dotknout těch zaměstnanců, kteří nesouhlasili s novou smlouvou. S novou kolektivní smlouvou souhlasilo 90% pilotů a 66% palubního personálu.

Je nám velmi líto, že znovuotevření naší základny ve Vídni nebude schopno zachovat všechna pracovní místa, ale uděláme vše co je v našich silách, abychom ve Vídni začali znovu růst.“ Pracovní místa všech pilotů a palubních průvodčích, kteří schválili novou kolektivní smlouvu, budou pravděpodobně zachována, “  dodal ředitel Laudamotion, Andreas Gruber.

Laudamotion se tak chystá pokračovat v letech z Vídně od 1. července. Avšak flotila na základně ve Vídni bude snížena. V červenci se počítá se třemi letadly a v srpnu by se měl počet navýšit na deset, místo původně plánovaných 16. Od července by mělo začít postupné obnovování letů do 60 destinací ve 23 zemích.


 

 

Likes:
0 0
Views:
572
Article Tags:
Article Categories:
Magazin