Blíží se konec nízkonákladovky Laudamotion ve Vídni?

Rakouská nízkonákladová letetecká společnost Laudamotion, dceřiná společnost Ryanairu, čelí existenční krizi a zdá se, že její hlavní letecká základna na letišti v rakouské Vídni bude pravděpodobně koncem května uzavřena, řekl v pondělí šéf Ryanair holdingu Michael O’Leary.

Ryanair v posledních týdnech vydal várování, že rakouská nízkonákladová společnost, kterou zakoupil v roce 2018, není dostatečně výkonná a uvedl, že pokud odbory nepřijmou novou kolektivní pracovní smlouvu, tak její základna ve Vídni bude uzavřena. Podpis nové levnější kolektivní smlouvy by se měl týkat celkem 560 zaměstnanců. Ryanair už minulý týden oznámil, že všechny letištní sloty na letišti ve Vídni byly převedny pod společnost Ryanair.

Nejzašší termín podepsání této smlouvy je 21. května a pokud se tak nestane, tak Ryanair holding uzavře 30. května celou vídeňskou základnu. Základna ve Vídni je největší základnou Laudamotion, je zde umístěno 15 letadel z 30. Další základny jsou pak na letištích v Dusseldorfu, Stuttgartu a na Mallorce.

Likes:
0 0
Views:
1323
Article Categories:
Magazin