LATAM Airlines požádal o ochranu před věřiteli

LATAM Airlines Group a její dceřiné společnosti LATAM Chile, LATAM Peru, LATAM Colombia a LATAM Ecuador, požádaly ve Spojených státech o ochranu před věřiteli podle kapitoly 11 federálního amerického úpadkového zákona. Netýká se to dceřiných společností LATAM Argentina, LATAM Brazil a LATAM Paraguay.

S ohledem na dopady COVID-19 na celosvětový letecký průmysl poskytuje tento reorganizační proces společnosti LATAM příležitost spolupracovat s věřiteli skupiny a dalšími zúčastněnými stranami s cílem snížit její dluh, získat přístup k novým zdrojům financování a pokračovat v činnosti a zároveň umožnit skupině adaptovat své podnikání na novou dobu po pandemii. Zároveň skupina LATAM získá 900 milionů dolarů od svých akcionářů Cueto Group a Qatar Airways.

„LATAM vstoupil do pandemie COVID-19 jako zdravá a zisková skupina leteckých společností, avšak výjimečné okolnosti vedly ke kolapsu celosvětové poptávky a nepřinesly pouze pozastavení leteckého provozu, ale v dohledné budoucnosti také změnily toto odvětví, “ Řekl Roberto Alvo, generální ředitel LATAM .

Source: LATAM

Likes:
0 0
Views:
499
Article Categories:
Magazin