LATAM Airlines Argentina ukončuje provoz

Argentinská letecká společnost LATAM Airlines Argentina, která je součástí LATAM Group, oznámila zastavení provozu a všech osobních a nákladních letů na dobu neurčitou. I když před necelým měsícem LATAM požádal v USA o ochranu před věřiteli, tak se toto nevztahovalo na argentinskou pobočku, takže pozastavení je trošku překvapením.

„Je to nešťastná, ale nevyhnutelná zpráva.“ Společnost LATAM se dnes musí zaměřit na transformaci skupiny, aby se přizpůsobila letectví po období COVID-19, “řekl Roberto Alvo, generální ředitel společnosti LATAM Airlines Group. „Argentina byla vždy základní zemí a bude i nadále. Ostatní dceřiné společnosti skupiny LATAM budou i nadále spojovat cestující z této země s Latinskou Amerikou a světem, “dodal Alvo.

Aerolinka přestane létat na 12 vnitrostátních trasách, zatímco čtyři mezinárodní destinace do Spojených států, Brazílie, Chile a Peru budou nadále provozovány ostatními dceřinými společnostmi skupiny. Stejně tak mezinárodní cargo lety argentinské dceřiné společnosti budou obsluhovány ostatními dceřinými společnostmi skupiny LATAM. Je třeba poznamenat, že LATAM Argentina je jedinou dceřinou společností skupiny, která ukončí činnost.

Máte letenky s toutou společností?

Pokud jste vnitrostátní letenky zakoupili pomocí platební karty, tak společnost vám automaticky vrátí peníže na kartu do 30-45 dnů.

Mezinárodní lety převezmou dceřiné společnosti, takže aerolinka by vás měla informovat o vašich možnostech. Letecká společnost zdarma nabídne změnu data bez rozdílu jízdného. Druhá možnost je požádat o vystavení voucheru.

Likes:
0 0
Views:
473
Article Categories:
Magazin