Kyperská letiště Larnaka a Pafos se otevřou od 9. června

Ostrovní stát Kypr plánuje znovuotevření svých dvou hlavních letišť od 9. června. Otevírání letišť a obnovování propojení Kypru s dalšími zeměmi proběhne ve dvou fázích.

  • Fáze A: 9 – 19. června
  • Fáze B: 20. června

Klasifikace zemí byla provedena na základě jejich současných epidemiologických údajů. Za tímto účelem byly vytvořeny dvě kategorie, včetně zemí, se kterými je obnoveno propojení.

Kategorie A: Řecko, Malta, Bulharsko, Norsko, Rakousko, Finsko, Slovinsko, Maďarsko, Izrael, Dánsko, Německo, Slovensko, Litva.

Kategorie B: Švýcarsko, Polsko, Rumunsko, Chorvatsko, Estonsko a Česká republika.

Během fáze A bude muset kdokoli ze zemí zahrnutých v obou kategoriích předložit negativní certifikovaný test na Covid-19, aby se mohl dostat na palubu letu na Kypr. Test by měl by být provedena do 72 hodin před odletem. Kyperští občané a osoby s trvalým pobytem na Kypru mají také možnost provést test po svém příjezdu na Kypr.

Během fáze B, která začíná dne 20. června, nebude muset mít cestující přijíždějící ze zemí kategorie A povinnost se prokazovat negativním testem.

Lety z Prahy na Kypr

Co se týče přímých letů z Prahy na Kypr, tak letecká společnost Cyprus Airways zatím neplánuje žádné obnovení pravidelné linky z Larnaky do Prahy. Česká společnost Smartwings vydala včera prohlášení, že od července by mohlo dojít k obnovení letů na Kypr.

Likes:
0 0
Views:
304
Article Categories:
Magazin