Korejský lowcost T’Way Air obdržel práva na provozování linky ze Soulu do Chorvatska

Korejská nízkonákladová letecká společnost T’Way Air, minulý týden obdržela od korejského Ministerstva infrastruktury a dopravy, nezbytná povolení k zahájení letů mezi Soulem a Chorvatskem. T’Way Air bude tak první korejskou nízkonákladovou leteckou společností, která bude létat do Chorvatska. A také se stane druhou korejskou společností, která propojí letecky Jižní Koreu a Chorvatska. Letecká společnost Korean Air provozuje letní linku ze Soulu do Záhřebu, ale letos tato linka byla odložena a není jisté jestli bude spuštěna.

Korejský lowcost T’Way Air obdržel povolení na 4x lety týdně. Kromě Chorvatska, získala aerolinka také povolení na provozování letů 2x týdně do Tádžikistánu. Někoho možná také bude zajímat povolení pro aerolinku Asiana Airlines do Polska. Nicméně je nepravděpodobné, že tento lowcost na této lince začne již brzy provozovat lety. Letecká společnost má ve své flotile 28 letadel Boeing 737-800 a jeden letoun Boeing 737 MAX. Na objednávku širokotrupých letadel se teprve chystá.

Chorvatsko navštíví každoročně přes půl milionu korejských turistů. Zatímco chorvatských Záhřeb je vstupním bodem pro turisty, tak největším lákadlem je podle chorvatských úřadů Dubrovník.

Likes:
0 0
Views:
280
Article Categories:
Magazin