Korean Air bude létat ze Soulu do Prahy letounem Boeing 787

V rezervačním systému letecké společnosti Korean Air se objevila novinka na lince ze Soulu do Prahy. Od 28. října je na této lince nasazen moderní letoun Boeing 787 „Dreamliner“. Momentálně na této lince létá Boeing 747-8I a v zimní sezóně Boeing 777-200ER. Díky změně typu letadla na Dreamliner dojde oproti té loňské k navýšení sedačkové kapacity o téměř 8,5 %.

„Nasazení stroje Boeing 787 Dreamliner na trase z Prahy do Soulu umožní cestujícím mířícím do Asie komfortnější cestování v jednom z nejmodernějších a zejména nejtišších letadel současnosti. Jeho využití v Praze tak bude odpovídat našemu odpovědnému přístupu k udržitelnému rozvoji, především řešení hlukové zátěže z leteckého provozu,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. „Jedná se také o skvělou ukázku toho, jak se linka, která je v provozu od roku 2004 exponenciálně vyvíjí a nabízí cestujícím stále více služeb na palubě,“ dodal Řehoř.

„Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím mezi Prahou a Soulem představit nejmodernější letoun z naší flotily. Pevně věřím, že Dreamliner pozitivně přispěje k upevnění pozice Korean Air v Praze, která zároveň patří mezi nejoblíbenější evropské destinace“, sdělil Yeong Ho Choe, generální manažer letecké společnosti Korean Air pro region CEE.

Letoun je pro 269 cestujících a má tři cestovní třídy. Do Economy Class se vejde 245 cestujících, do Business Class 18 cestujících a do First Class pak 6 cestujících.

ZDROJ: https://www.koreanair.com

Letiště v Praze se tak dočká už druhé linky, která je operována tímto letounem. Už dříve bylo oznámeno, že od zimního letového řádu začne létat do Prahy s Dreamlinerem, letecká společnost Qatar Airways.

Likes:
0 0
Views:
160
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments