Legendární Boeing 747 končí také u British Airways

Legendární jumba končí u další letecké společnosti. Britská letecká společnost British Airways se rozhodla okamžitému vyřazení všech letounů Boeing 747. Tato aerolinka byla největším provozovatelem tohot typu letadla, do dnešního dne měla ve své flotile celkem 32 letadel. První Jumbo převzala letecká společnost v roce 1989 a poslední letoun přibyl do flotily o 10 let později.

Je nepravděpodobné, že by naše velkolepá královna nebe někdy znovu provozovala komerční služby pro British Airways. Kvůli poklesu cestování způsobenému globální pandemií Covid-19, budou tato letadla vyřazeny z flotily.“ uvedla v prohlášení letecká společnost.

Letouny Boeing 747 jste mohli potkávat na linkách z Londýna(LHR) do New Yorku, San Francisca nebo třeba Kapského Města. Letadla měla být postupně vyřazována až do roku 2024, bohužel pandemie odchod těchto letadel velmi urychlila. Již dříve vyřazení ohlásily letecké společnosti KLM a Qantas. Provozovatelů Boeingu 747-400 už tak zbývá pouze hrstka. Například Air China, Korean Air nebo Rossiya Airlines.

Seznam posledních provozovatelů letadla si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkaze. Hledejte letadla bez označení F (to je nákladní).

  • Seznam provozovatelů Boeingu 747-400 zde(klik)

Boeing 747 na stojánce v Chicagu

Likes:
0 0
Views:
333
Article Categories:
Magazin