KLM slaví první úspěšný let futuristického modelu Flying-V

Nizozemská letecká společnost KLM ve spolupráci s technickou univerzitou v holandském Deltu, uskutečnili první zkušební let funkčního prototypu Flying-V. Jedná se o inovativní letoun ve tvaru písmene V, který může znamenta průlom v udržitelném létání. Dva roky trvaly přípravy, pozemní testování a rozsáhlé testování v aerodinamickém tunelu, než model letadla absolvoval svůj první úspěšný let.

KLM poprvé představila model futuristického letadla Flying-V již v loňském roce, u příležitosti oslav 100. výročí založení letecké společnosti. Do vývoje tohoto letadla bylo následně zapojeno několik partnerů, včetně Technické univerzity Delft a výrobce letadel Airbus.

Minulý měsíc vycestoval tým vývojářů, inženýrů a pilot dronu z univerzity v Delftu na leteckou základnu v Německu, aby byl uskutečněn první testovací let. „Byli jsme velmi zvědaví na letové vlastnosti Flying-V. Plánujeme se všemi našimi partnery nadále tento koncept rozvíjet. Dalším krokem bude Flying-V model na udržitelné letecké palivo“ říká Pieter Elbers, prezident a generální ředitel KLM.

Design energeticky efektivního dálkového letadla Flying-V je cíleně navržen do tvaru písmene V. Kabina pro cestující, nákladový prostor i palivové nádrže jsou integrovány v křídlech letadla, čímž dochází k úspoře paliva.

Likes:
1 0
Views:
498
Article Categories:
Magazin