KLM od zítra zastaví všechny dálkové lety a některé evropské

EDIT: 22.01.2021 – KLM stále prodává lety na příští dny a na příletové/odletové tabuli v Amsterdamu nejsou zrušeny žádné dálkové lety.

EDIT: 23.01.2021 – KLM s nizozemským Národním ústavem pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM) vyvinula bezpečný alternativní testovací protokol pro posádky opouštějící letiště v zemích, které nejsou na vládním seznamu bezpečných zemí . Nebude tak muset rušit všechny dálkové lety.

Od dnešního dne ale ruší všechny lety z Velké Británie, Jihoafrické republiky a států Jižní Ameriky. Nákladní lety jsou vyňaty z vládních opatření.

Nizozemská letecká společnost KLM se chystá od pátku 22. ledna pozastavit provoz všech dálkových letů a také některých evropských letů. Letecká společnost tak reaguje na nová zpřísněna opatření, které má nizozemská vláda dnes schválit.

Nové požadavky, které má vláda schválit se týkají i leteckých cestujících. Nové požadavky stanovené vládou vyžadují, aby cestující do Nizozemska měli negativní antigenní test COVID-19 ne starší než 4 hodiny před odletem do Nizozemska. Cestující musí mít navíc také negativní výsledek z testu PCR ne starší než 72 hodin, aby mohli být vpuštěni na palubu letadla a do země.

„Nemůžeme riskovat, že by naši zaměstnanci někde uvízli.“ Z tohoto důvodu zastavujeme všechny mezikontinentální lety od pátku a všechny lety do evropských destinací, kde musí členové posádky přenocovat, “uvedlo KLM. Dočasně má být pozastaveno okolo 270 letů.

Aktuálně KLM má dálkové lety v rezervačním systému.

Likes:
1 0
Views:
601
Article Tags:
Article Categories:
Magazin