KLM dnes převzalo první Embraer 195-E2

První Embraer 195-E2 z Brazílie dorazil dnes odpoledne na amsterdamské letiště Schiphol. Nový typ letadla je tišší a hospodárnější než jeho předchůdce Embraer 190. Model 195-E2 spotřebuje o 9% méně paliva na let, a proto také produkuje o 31% méně CO 2 na cestujícího ve srovnání s E-190. Tento nový typ je také o 63% tišší než Embraer 190. Obnova flotily tvoří důležitou součást přístupu KLM k udržitelnějšímu provozu. Sedm nových letadel tohoto typu se letos připojí k flotile KLM Cityhopper. Společnost KLM objednala celkem 25 kusů.

Nejnovější přírůstek ve flotile bude uveden do provozu 1. března do destinací v rámci evropské sítě. Letadlo může přepravit 132 cestujících, což z něj činí největší letadlo ve flotile KLM Cityhopper, která se nyní sestává z 32 Embraer 190 a 17 Embraer 175. Kromě pozoruhodně malého hluku v kabině si cestující mohou užívat speciální náladové osvětlení, ergonomicky tvarovaná sedadla, extra prostor pro nohy, připojení USB a větší zavazadlové prostory.

Warner Rootliep, generální ředitel KLM Cityhopper uvedl: „Model 195-E2 je nejen ekonomicky atraktivní letadlo, ale také dokonale zapadá do našeho udržitelného přístupu Fly Responsibly. To umožní KLM učinit její vlastní provoz a odvětví jako celek udržitelnějším. Nyní, více než kdykoli předtím, jsme odhodláni snižovat dopad, který máme na naše okolí a naši ekologickou stopu. V současné době obnova vozového parku nejvíce přispívá ke snižování emisí CO 2. “

Nové letadlo bude uvedeno do provozu 1. března a bude provozovat svůj první let do Varšavy. Před zahájením letního letového řádu uvede KLM Cityhopper do provozu čtyři nové modely 195-E2.

Source: KLM

Source: KLM

Likes:
0 0
Views:
436
Article Categories:
Magazin