KLM bude za zrušené lety vracet peníze

KLM vždy pracuje v souladu s národními a mezinárodními zákony a předpisy. Probíhající bezprecedentní korona krize způsobila velkou nejistotu jak pro zákazníky, tak pro společnosti, což vyvolalo nejrůznější nepředvídané okolnosti, které bohužel nejsou plně pokryty stávajícími předpisy o různých otázkách, včetně vyplácení náhrad za zrušené letenky.

Do dnešního dne tato společnost upírala práva cestujícím, kteří měli za zrušené letenky nárok na vrácení peněz. KLM si ale nějakými zákony a přepravními podmínkami nědělalo hlavu a cestující o možnosti vrácení peněz zákazníky vůbec neinformovalo a dáválo všem cestujícím vouchery (u kterých podle mě nebylo jisté jestli půjde vrátit). Nyní je jasné, že tyto poukázky mohou být po 12 měsících vráceny a proplaceny za peníze.

Nizozemsko a KLM také najednou otačí co se týče vyplácení refundu. Okolnosti v leteckém průmyslu se prý stabilizovaly. V reakci na tento trend a na nejnovější doporučení Komise EU, společnost KLM otočila a prý upraví podmínky odpovídajícím způsobem pro cestující, jejichž let bude možná v nadcházejícím období zrušen. Těmto zákazníkům bude nabídnuta volba voucheru nebo vrácení peněz. S ohledem na rozsah této krize a počet zrušení však může zpracování těchto transakcí trvat déle.

KLM v blízké budoucnosti také představí plán, jak udělat poukázky atraktivnější přidáním dalších výhod.

Likes:
1 0
Views:
319
Article Categories:
Magazin