Kde hledat nejlevnější letenku? Skypicker/Kiwi.com určitě ne

Už po několikatý čtu názor, „super vyhledávač skypicker/kiwi„, tak se podívejme jak „super“ tento vyhledávač je. Ano možná vám najde přípoj k hlavní letence, ale to je tak všechno. Ale tenhle způsob lidi využívali už dávno před skypickerem, není to zase tak složitý algoritmus jak sám velký Oliver tvrdí.

  • Vezmeme si příklad rezervace letenky Wroclaw – Soul a zpět
  • Chceme letět 22. října a zpět 30. října
  • Další podmínkou je, nejlevnější letenka a odbavené zavazadlo

Nejprve zkusíme rezervaci přímo na stránkách polské letecké společnosti LOT, protože tak nějak vím že mají nyní nejlevnější nabídku ze všech existujících.

Letenka s odbaveným zavazadlem vyjde na 9.896 Kč

soulsoul1soul2


Tak a teďka Skypicker/Kiwi, letenka už ze začátku stojí 10.381 Kč. Po rozkliknutí se dozvíte, že v ceně je jen příruční zavazadlo a za odbavené máte připlatit 1.526 Kč, takže letenka je už za 11.907 Kč!

A víte co je nejvíc zajímavý, že LOT Polish Airlines žádný tarif jen s příručním zavazadlem na této trase nenabízí. Takže už v té ceně 10.381 Kč to zavazadlo je, ale Skypicker vám nějakým hodně „zajímavým“ způsobem nutí přikoupení odbaveného zavazadla, jakože tam ještě není zahrnuté a musíte si ho doplatit? Divný??

soul3soul4soul5

A teďka se dostaneme ještě k zahraničním vyhledávačům a za kolik se dá pořídit letenka tam. Když máte správné karty jako třeba VISA credit, tak letenku pořídíte už od 9.000 Kč

soul3

Skypicker/Kiwi je jen dobře zmarketingovaná pohádka, na kterou stádo letí. Nikomu nebudu říkat jestli ho má používat nebo ne, ale sami posuďte co vám to ušetří, možná čas, ale peníze určitě NE. Je pravda, že pokud letíte s nízkonákladovkou a poté s klasickou společností, tak tato společnost nabízí jakousi garanci přestupu, ale podle nespokojených recenzí na internetu, ani toto moc dobře nefunguje.

Další blbost je, když vám tenhle vyhledávač nalezne tu super cenu, ale přestup je například v Indii nebo Rusku. A přestup je z jedné společnosti na druhou. O tom že si zavazadla musíte vyzvednou a znovu odbavit se tam ještě píše, ale že budete muset opustit tranzitní zónu a budete potřebovat víza, o tom už není ani zmínka.

Další příklad jak je Kiwi.com super vyhledávač. Dostal jsem poptávku na letenky z Vídně do Nairobi a požadavek je letět v říjnu na cca. 9-11 dní. Na momondu nacházím docela pěknou cenu, přesně na 10 dní, s odletem 5. října a návratem 15.října za 10.881 Kč.

A teď se podíváme na samotný mocný Kiwi.com, který přece hledá ty nejvýhodnější spoje a nejsložitější algoritmy. Na kiwi nastavuju parametry volněji, letenka v Vídně do Nairobi, v říjnu, pobyt 7 až 13 nocí. Výsledek 17.510 Kč a to ještě se sakra dlouhými přestupy.

A když už jsem se teda rozepsal, tak ještě poslední starší příklad, jak Skypicker/Kiwi údajně hledá nejlevnější spojení a kombinuje letecké společnosti, které spolu nemají žádné interline agreements a také nízkonákladové společnosti. Vezmeme si za příklad včerejší letenky na Saipan, které jsem zveřejnil na happyfly.cz.

Jak postupovat při hledání takových letenek. Chci letět na Saipan, takže první co uděláte, tak zapnete různý kayaky, momonda, skyscanery, český prodejce a namačkáte to tam. Ale co když tam lítá i nějaká nízkonákladová společnost z nějakého bližšího města, kam je zrovna nějaká akční cena?

Jednoduše půjdete na wikipedi, kde je rozsáhlá databáze letišť a tam si zjistíte, která že to letecká společnost lítá na Saipan a odkud. Saipan Airport wiki

saipan

Z tabulky jsem se dozvěděl, že nejméně dvě nízkonákladové společnosti obsluhují linku na Saipan ze Soulu, takže nejvýhodnější na 90% bude, že budu shánět teda akční letenku z Evropy do Soulu. A už z předchozího příspěvku víme, že LOT Polish Airlines má nyní nejlevnější nabídku na letenky do Soulu, takže využijeme letenky z polských letišť na letiště Incheon v Soulu. My si vybereme zase Wroclaw.

Jediná podmínka je, že chci letět 22 – 30. října

Nebudu sem dávat všechny screeny, tady si můžete prokliknout a vidět, jak jsem se dostal jednoduše na tato data na cenu 14.602 Kč.

A teď co nám najde Skypicker. Nejlevnější nalezená letenka přes Skypicker a teď se podržte, je za 26.000 Kč a to jsem byl ještě tak hodnej a na Skypickeru povolil interval, že tam bylo větší rozmezí dat možnosti cestování.

sai

Takže co závěrem. Myslím si že se vyplatí radši dát si 1 hodinku práce s více klikáním nebo to předat někomu kdo se v tom vyzná a ve většině případů za to bude chtít minimálně čokoládu 😀 než provětrat peněženku a zaplatit místo 14.600 Kč, pěkných 26.000 Kč.

EDIT prosinec 2017

Máme tu další aktualizaci. Český stát neví co s penězi, takže do tohoto tragického projektu leje dotace v podobě několika desítek milionů korun. A kiwi se na oplátku snaží zařadit nové služby, například prodej letenek na spoje, které vůbec neexistují.

Prostě kiwi.com na svých stránkách nabízí let Austrianu Airlines, který vůbec neexistuje a nikdy nepoletí. Protože v tento den tento let nelétá a ani žádný charter provozovaný OS také ne.

Likes:
1 0
Views:
3434
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments