Katarské letiště Hamad International Airport chystá expanzi

Katarské letiště Hamad International Airport představilo na mezinárodním veletrhu Cityscape Qatar v Kataru, svou druhou fázi expanze. Druhá fáze expanze letiště zahrnuje velkolepou vnitřní tropickou zahradu o rozloze 10.000 m² v centrální hale a také 268 m² vodních ploch. Dále se bude jednat o přidání několik tisíců m² maloobchodní ploch nebo luxusního salonku Al Mourjan s výhledem na tropické zahrady a plochou 9.000 m², který nabídne lázně, tělocvičnu, restauraci a další zařízení pro cestující.

Projekt druhé fáze expanze je rozdělen na části A a B. Část A bude zahrnovat centrální halu spojující prsty hal D a E. Stavba má odstartovat do začátku roku 2020 a zvýšit kapacitu letiště na více než 53 milionů odbavených cestujících ročně do roku 2022. Část B, která bude dokončena po roce 2022, rozšíří prostranství hal D a E s cílem dále zvýšit kapacitu letiště na více než 60 milionů odbavených cestujících.

„Rozšíření mezinárodního letiště Hamad je zásadní součástí budoucího úspěchu skupiny Qatar Airways a samozřejmě přípravy země na pořádání mistrovství světa ve fotbale v roce 2022″.

Náhled:

Source: Facebook – Hamad International Airport

Source: Facebook – Hamad International Airport

Likes:
3 1
Views:
398
Article Categories:
Magazin