Jak se dostat do Vídně a na letiště

Koupili jste si letenku z Vídně a hledáte nejlevnější způsob dopravy na letiště Vídeň Schwechat? Níže naleznete všechny varianty, jak se dostat do centra Vídně nebo přímo na letiště:

RegioJet – S tímto autobusovým dopravcem se dostanete z Prahy na letiště ve Vídni bez přestupu. Denně jezdí 6 spojů mezi Prahou a letiště ve Vídni. Cesta zabere okolo 5 hodin a cena se většinou pohybuje okolo 650 Kč/jeden směr. Regiojet odjíždí z nádraží Praha Florenc.

Pokud vás nebude nějak tlačit čas, tak si můžete zakoupit u Regiojet pouze jízdenky na bus nebo vlak z Prahy do centra Vídně(Busbahnhof Südtiroler Platz) za 299 Kč/jeden směr a odtud pokračovat níže zmíněným busem Air Liner.

FLiXBUS – Levnější alternativou může být autobusový dopravce FLiXBUS, který pořídíte na letiště ve Vídni s jedním přestupem okolo 450 Kč/jeden směr. FLiXBUS odjíždí z Prahy Florence, Zličína nebo hlavního nádraží, záleží na konkrétním spoji. Na cestě vás čeká jeden přestup v Brně, Vídní(centrum) nebo v Bratislavě. Cesta trvá 5,5 až 7 hodin.

Eurolines – Tento dopravce jezdí mezi Praho a Vídní (Vienna Erdberg) 2x denně. Cena zpáteční jízdenky je 750 Kč.

Další možnost je zakoupit si lístek na vlak u ČD, kde nejlevnější vyjde okolo 350 Kč.


Jak se dostat z centra na letiště ve Vídni

Zastávka Vienna Erdberg nebo Vienna Central Station(Busbahnhof Südtiroler Platz) – odtud jezdí autobusy společnosti Air Liner, 15x denně, cesta trvá 15 minut, zpáteční jízdenka stojí 244 Kč. Jízdní řád naleznete zde.

Zastávka Busterminal Wien Stadion Center – Odtud můžete jet na letiště se společností Vienna Airport Lines. Autobusy jezdí každou hodinu, cesta zabere 20 minut a cena za zpáteční jízdenku je 352 Kč.

Další možností je využít železniční dopravu Sbahn a Railjet. Jízdenka vlakem z letiště do centra + cesta U-bahnem k vaší zastávce vyjde na 106 Kč.

Likes:
1 0
Views:
1721
Article Categories:
flyhappyna

All Comments