Jak se dostat do Vídně a na letiště

Sdílej s přáteli
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Z Prahy do Vídně jezdí několik autobusových dopravců.

RegioJet – Tento dopravce jezdí jako jediný přímo na letiště ve Vídní. Denně jezdí okolo 10 spojů. Zpáteční jízdenky pořídíte už za 1.180 Kč. Pokud pojedete jen do centra Vídně, tak zpátečka vás vyjde na 760 Kč (zastávka Busterminal Wien Stadion Center).

FLiXBUS – Dopravce nabízí jízdenky z Prahy na letiště ve Vídni s jedním přestupem v centru Vídně za 1.008 Kč (bohužel přestupy na sebe moc nenavazují, takže musíte většinou čekat hodinu a půl a více). Z Prahy do centra Vídně (Vienna Erdberg) a zpět pak za 758 Kč. Frekvence je snad autobus každou hodinu.

Hellö Bus – Autobusy z Prahy do centra Vídně (Wien hbf) jezdí 2x denně. Cena zpáteční jízdenky je 541 Kč.

Eurolines – Tento dopravce jezdí mezi Praho a Vídní (Vienna Erdberg) 2x denně. Cena zpáteční jízdenky je 750 Kč.


Jak se dostat z centra na letiště ve Vídni

Zastávka Vienna Erdberg – odtud jezdí autobusy společnosti Air Liner, 14x denně, cesta trvá 15 minut, zpáteční jízdenka stojí 244 Kč

Zastávka Busterminal Wien Stadion Center – Odtud můžete jet na letiště se společností Vienna Airport Lines. Autobusy jezdí každou hodinu, cesta zabere 20 minut a cena za zpáteční jízdenku je 352 Kč.

Další možností je využít železniční dopravu Sbahn a Railjet. Jízdenka vlakem z letiště do centra + cesta U-bahnem k vaší zastávce vyjde na 106 Kč.