Jak se dostat na letiště v Budapešti

Dneska se podíváme podrobněji na nejlevnější dopravu z Prahy (Brna) do Budapešti a na letiště. Na výběr je z několika dopravců, kteří jezdí do Budapešti několikrát denně.

RegioJet – Žluté busy jezdí do Budapešti 6x denně. Autobusy zastavují v centru u stanice metra „Nepliget“. Cena za zpáteční jízdenku je 860 Kč. Jízdenky z Brna pak zakoupíte od 660 Kč.

FLiXBUS – Autobusy na této trase jezdí 4x denně. Zastávka se nachází u stanice „Népliget“. Cena za zpáteční jízdenku začíná na 798 Kč. Cesta zabere cca. 7 hodin.

Eurolines – Zastávka je stejná jak u výše zmíněných dopravců, stanice metra „Népliget“. Frekvence autobusů není tak častá, jezdí se 2x denně. Jízdenky pořídíte od 800 Kč. Jízdenky z Brna do Budapešti pak jsou za cenu 700 Kč.

Dále na trase jezdí někteří menší dopravic jako Arda Tur, Korona Travel, orangeways atd..ale ceny jsou totožné ne-li dražší než výše zmíněné. Takže bych se těmto společnostem radši vyhnul.

Dále můžete použít České dráhy, na trase Praha – Budapešť jezdí několikrát denně. Zpáteční lístek v online shopu nabízejí za 1.104 Kč. Pokud pojedete z Brna, tak přímý vlak vás vyjde na 662 Kč (cesta trvá 4 hodiny a 11 minut).


Jak se dostat z centra Budapešti na letiště.

Autobus vás vyhodí u metra „Népliget“, tato stanice se nachází na lince metra M3 (Blue line). Nasednete na metro a popojedete do konečné stanice Kobanya-Kispest. Zde pak nasednete na autobus číslo 200E, který vás doveze na letiště. Cesta celkově zabere cca. 40 minut. Lístek na autobus by měl stát 40 Kč a metro 31 Kč.

 

Likes:
0 0
Views:
152
Article Categories:
Uncategorized

All Comments