Jak jsem si letěl udělat selfíčko s klokanem aneb s Emirates do Austrálie

Tento report jsem psal pro stránky airways.cz 😉
Moc často tripreporty nepřispívám, ale nějak jsem se rozhodl že něco posbírám dohromady :Dsnad se aspoň fotky budou líbit.
Celé to začalo někdy už začátkem roku, kdy brazilská expedia nabízela chybný tarif s Emirates do Austrálie s možností menší přestávky v DXB. Vzhledem k tomu, že v mých statistikách sympatická společnost ze SAE chyběla a chtěl jsem se vždycky podívat na Burj Chalífu, tak jsem moc dlouho neváhal a zakoupil tento výlet za nějakých cca. 10.000 Kč.Trasování tedy bylo:
04.12.2014 (Wi-fi) A6-EGN 20:20 – 7:50(+1) – DUBDXB
05.12.2014 A6-EGP 21:15 – 12:25(+1) – DXBPER
09.12.2014 A6-EWA 06:00 – 13:00 – PERDXB
09.12.2014 (Wi-fi) A6-EBO 14:40 – 18:50 – DXBDUBTakže poslední co chybělo, zakoupit přípoje do DUB a rozhodnout se jak to bude se spaním. Asi 2-3 měsíce před odletem kupuji přípoje s Ryanairem z PRG, přeci jenom byl 2x levnější než Air Lingus.
03.12.2014 17:35-19:00 PRGDUB
10.12.2014 EI-EBF 13:40-17:10 DUBPRG

Takže už mi zbývalo vyřešit jen spaní. Spaní v Perthu jsem přestal řešit, protože bylo jasný že si budu půjčovat auto a pojedu mimo město, takže si zase po dlouhý době vyzkouším spaní v autě a jednu noc přežiju na letišti. Zbývalo vyřešit 2 noci v DUB. Jako blesk z čistého nebe přichází error akce z hotels.com, takže na první noc nakupuji Hotel Ibis Dublin za nějakých 400 Kč a abych po příletu trošku zregeneroval před návratem do Prahy, tak se plácnu přes kapsu a kupuji Hilton Dublin Airport za nějakých 700 Kč. Auto v Perthu půjčuji u společnosti RedSpot, bohužel bez akce:lol: takže platím cca. 2 tisíce (nemůžu najít doklad, abych upřesnil).

Všechny věci mám zařízené, takže už jenom čekám na den odletu. Bohužel 3 týdny před odletem mě chytají zdravotní potíže (s největší pravděpodobností plotýnka, ale jistotu budu mít až po MRI v lednu :crazy: ). Takže první 2 týdny před odletem nemůžu vůbec chodit, lítám po doktorech, jsem jak jehelníček a nic nepomáhá. Posledních zbývajících 7 dní se to lepší že už můžu chvíli i s bolestí chodit, takže nakonec 2 dny před odletem jsem na 100% rozhodnutej že na to letadlo prostě nasednu. A tak se i 3.12.2014 stalo, na PRG nasedám a tak dobrodružství může začít, i když teda s plnou lékárničkou analgetik.

03.12.2014 17:35-19:00 PRGDUB
Lety s Ryanairem asi nebudu ani moc popisovat, protože se to nějak nelišilo od standartu. I když jedna příhoda na odletu do DUB se stala. Na GATE si ženský z check-inu vyhmátli našeho nepřizpůsobivého občana , který měl vytrhlý nějaký stránky v pase. Nakonec taky neodletěl, ale ještě když jsme jako poslední nasedali do autobus tak jsme si vyslechli jak tam řval “ Tyvole, more, dilina, a co jako mám dělat :lol: “
Obrázek
Obrázek

Na Dublin jsem měl skoro celej den, ale vzhledem k tomu že jsem nechtěl moc zatěžovat nohu, tak jsem si jenom udělal menší procházku do Guinesse, pak nasedl do nějakýho double deckeru a jezdil po centru a když už se začalo stmívat, tak jsem vyrazil na letiště.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

04.12.2014 (Wi-fi) A6-EGN 20:20 – 7:50(+1) – DUBDXB
Poprvé usedám na palubě Emirates a hned od začátku cítím že se mi bude líbit :P Na všechny lety mám z domova vybranou dvojku vzadu, tento let jí budu mít jen pro sebe. Ihned po boardingu se zakoukávám do jedný poletuchy ( :biggrin: ), která zrovna v naší části rozdává vytištěné menu, co bude k večeři a snídani. Dále jsem obeznámen už z domova, že vybrané B777 mají na palubě free Wi-fi (teda za 1 USD zdá se mi že to je 600 MB). Už před boardingem jsem věděl, že na tomhle letu se nudit nebudu, na letadla jsem spatřil anténu. Vzhledem k tomu, že většinu letu je venku tma, tak se věnuji internetu na tabletu.
Obrázek
Obrázek
Bohužel jídlo nefotím, je dost šero a mobil to nedává.
Obrázek
Obrázek

Blesková návštěva Dubaje
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

05.12.2014 A6-EGP 21:15 – 12:25(+1) – DXBPER
Před tímto letem ještě stíhám sprchu (sprchy teda na DXB dost děsný) a dále asi tak 4h spánku na docela pohodlných, sklopených křeslech. Bohužel toto letadlo wi-fi nedisponuje, ale mně to stejnak nějak moc nevadí, protože na tomhle letu se chci hlavně pořádně prospat, protože po příletu mě čeká docela nároční úkol a to vyzvednout si auto z autopůjčovny, naučit se jezdit vlevo, řadit a házet blinkr vlevo a jízda nějakých 250 kilometrů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Perth a okolí
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

09.12.2014 A6-EWA 06:00 – 13:00 – PERDXB
Noc před odletem trávím na letišti. Bohužel přes noc je neveřejná část letiště zavřena a veřejná se předělává, takže do pozdních hodin se po celé hale rozléhal zvuk vrtaček atd. Ale noc jsem nějak přežil a ve 4h se otevírá check-in. Nafasuji letenky, vystojím důlek asi s 200 lidma než otevřou security a potom už to směřuji k sprše. Sprchy nejlepší co jsem zatím viděl, velká předsíňka na kufr a věci a dále teprve kout se sprchou a všechno nablýskaný :thumbup:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

09.12.2014 (Wi-fi) A6-EBO 14:40 – 18:50 – DXBDUB
Z tohohle letu mám trošku strach, protože na přestup mám jen 1:40. Jako naschvál po příletu naše letadlo míří někam dozadu za terminály a vypadá to na výstup do busu :shock: Takže hned ze začátku ztrácím nějaký minuty, po nástupu do busu se dozvídám že bus pojede čtvrt hodiny, super no :lol: Po čtvrt hodině přijíždíme k terminálu, kde hned po vstupu je bezpečnostní kontrola, samozřejmě s pěknou frontou. Napadlo mě zkusit začít předbíhat, ale když jsem viděl lidi přede mnou s palubkama na lety 14:20-30, tak jsem to vzdal. Nakonec ke gatu dorazím asi 10minut před uzavřením a najednou jenom slyším hlášení, že na letadla je závada a budeme mít zpoždění :crazy:Ale byl jsem rád že jsem to stihl a nemusel řešit na přepážce Emirates přebookování a pravděpodobně přenocování v DXB. Nevím jak by dopadla žádost o přebookování na následující den do PRG, místo DUB kde by mi určitě ulítl spoj do PRG.
Obrázek
Obrázek

Tentokrát na dvojce mám sousedku i když přes uličku jsou čtyřky obsazený po jednom. Všímám si že slečna asi nemá ráda létání nebo letí poprvé, takže jí nemám nějak za zlé že se ani nehne z místa. Bohužel pro ní, let byl poněkud neklidný. Po večeři nad Tureckem začínají větší turbulence, že letušky ani nestíhají sklidit a běží sednou na jumpseaty, kde vydrží následující hodinu. Bohužel jsem při večeři stihl dát 3 vína a sprity a začíná se hlásit potřeba na záchod. No přiznám se že to byly krušný chvíle, ale žádnou lahev jsem použít naštěstí nemusel :silent: Ale to nejhorší nás čekalo teprve při přiblížení na DUB a při přistání. Ještě v letadle čtu na internetu, že na Britských ostrovech řádí nějaká velká bouře. A taky že jo, vítr si při přiblížení dělá s letadlem co chce a při přistání nás hází do strany, takže chvílema jsem nás už viděl vážně zabořený v poli. Ale naštěstí jsme měli šikovný piloty a dorazili v pořádku. Chvíli trvá napojit letadlo na chobot, protože vítr s letadlem cloumá ze strany na stranu, ale nakonec se podaří a já můžu běžet na shuttle do hotelu. Ještě při čekání na shuttle na chvíli ztrácím kufr, který mi vítr odfoukl pryč, ale nakonec už se válím v posteli a je mi úplně jedno že v Hiltonu neteče teplá voda:lol:
Obrázek
Obrázek

10.12.2014 EI-EBF 13:40-17:10 DUBPRG
Abych nemohl napsat že tohle byla nuda a nemusí se moc rozepisovat, tak se muselo něco stát :lol:Vzhledem k tomu, že v DUB furt foukal dost silný vítr, tak jednomu chudákovi PAX ulítl při boardingu do letadla boarding pass. Samozřejmě PAX se rozběhl pro papír a začal běhat po ploše za létajícím papírem. Vše jsme sledovali ještě s pár lidmi z terminálu. Po pár minutách scénka začínala nabírat na obrátkách, jedno policejní auto, druhý, třetí, pak čtvrtý asi celníci. No asi 15 minut ho drželi jako nějakýho teroristu a vyslýchali, nakonec byl eskortován do letadla a šťastně odletěl s námi do Prahy. Jinak zbytek letu proběhl v klidu a v Praze přistáváme na čas, probíhám self-pasovkou, u exitu si mě odchytává můj oblíbený řidič z Blackline Limousines a už si to valíme směr Hradčanská a já konečně zase směr postel.

Závěrem: Určitě na mě Emirates udělali pěknej dojem (jídlo nemělo chybu, oproti těm srač… co se dostávaj u USA a CAN airlines). Jinak DXB mě vůbec neoslnilo, jedna návštěva by mi stačila a už bych tam ani nemusel. Perth, krásný, klidný město + okolí Perthu paráda, jízda kolem pobřeží s občasnýma klokanama až k Nambung National Park byla paráda. Určitě bych se tam ještě někdy chtěl podívat, ale nejdříve by to chtělo řidičák na karavan :)

Ajo vlastně, ta fotka kvůli který jsem tam letěl :D

happyna
Cestující First Class
Cestující First Class
 
Příspěvky: 761
Registrován: 09. 09. 2008, 17:37
Bydliště: PRG, YVR
Likes:
0 0
Views:
15
Article Categories:
flyhappyna

All Comments

  • Moc dobre cteni a zaroven mozna inspirace do budoucna.Jen me prekvapilo ze si to cele absolvoval sam (aspon dle fotek a popisu si myslim).Nenasel se zadny dalsi podobny „blazen“?Kazdopadne zavist….musim se dat vic na eng abych mohl aspon v mensim trochu vejletovat….preju do budoucna hodne novych destinaci a naletanych mil bez problemu 🙂

  • Moc dobre cteni a zaroven mozna inspirace do budoucna.Jen me prekvapilo ze si to cele absolvoval sam (aspon dle fotek a popisu si myslim).Nenasel se zadny dalsi podobny „blazen“?Kazdopadne zavist….musim se dat vic na eng abych mohl aspon v mensim trochu vejletovat….preju do budoucna hodne novych destinaci a naletanych mil bez problemu 🙂