Israir zahájí lety z Tel Avivu do Dubaje od října

První leteckou společností, která nabídne přímé lety mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty, bude izraelská letecká společnost Israir Airlines. Letecká společnost chce zahájit lety již od 2. října. Let z Tel Avivu do Dubaje v 10:00 se již objevuje v letovém řádu letiště Ben Gurion, ačkoliv izraelský dopravce ještě neobdržel oficiální povolení od SAE. Let přes saúdskoarabský vzdušný prostor bude trvat 3,5 hodiny.

Israir se chystá prodávat na tyto lety kompletní balíčky na 4 noci v Dubaji za cenu 700 USD. Aerolinka tak pravděpodobně předstihne všechny větší hráče, kteří si na tyto lukrativní linky brousí zuby. Následovat by mělo zahájení pravidelných a cargo letů od letecké společnosti El Al a také letecké společnosti Emirates z Dubaje a Etihad Airways z Abu Dhabi. Izraelské letecké společnosti tak budou mít na těchto linkách velmi silnou konkurenci.

Dne 31. srpna 2020 se uskutečnil historicky první přímý komerční let z Izraele do Spojených arabských emirátů.

Israir Airlines je třetí největší leteckou společností v Izraeli po El Al a Arkia. Letecká společnost nabízí pravidelné vnitrostátní lety z Tel Avivu a Eilatu a také mezinárodní charterové lety. V současnosti Israir provozuje čtyři Airbusy A320 a tři ATR 72-500.

Source: FB – Israir

Likes:
0 0
Views:
291
Article Categories:
Magazin