Island se otevře turistům od 15. června

Island se otrevře pro všechny cestující nejpozději do 15. června. Toto a další rozhodnutí o uvolnění omezení cestování do a ze země oznámila předsedkyně vlády, Katrín Jakobsdóttir, na dnešní tiskové konferenci v Reykjavíku. Island má v současné době pouzě 15 aktivních případů COVID19.

Dne 20. března Island uzavřel hranice pro cestující ze zemí mimo EHP a ESVO. Toto uzavření bylo naplánováno do 15. května, ale bude prodlouženo o další měsíc. Podle současných nařízení musí být cizinci i místní obyvatelé, kteří do země vstoupí, podrobeni při příjezdu 14 denní karanténě. Od 15. června ale budou mít přilétající cestující a místní obyvatelé možnost se této karanténě vyhnout.

Island bude všechny cestující v letecké dopravě, kteří přilétají na mezinárodní letiště do Reykjaviku, testovat na koronavirus. Po testování cestující zamíří do hotelu nebo svého ubytování, kde vyčkají na výsledky, které budou známy ještě tentýž den.

Pokud cestující mají spolehlivý certifikát potvrzující, že nedávno byli testování na COVID19 s negativním výsledkem, budou rovněž osvobozeni od 14 denní karantény. Cestující však budou požádáni, aby si stáhli isladnskou oficiální aplikaci pro trasování kontaktů.

Kdo ponese náklady na testování přilétajících cestujících vláda teprve zvažuje, zda to testování bude placeno ze státní pokladny nebo si to budou muset uhradit sami cestující.

 

Likes:
2 1
Views:
762
Article Categories:
Magazin