Historický let izraelské El Al do Spojených arabských emirátů

Dnes 31. srpna 2020 se uskuteční historicky první přímý komerční let z Izraele do Spojených arabských emirátů. Let vypraví izraelská národní letecká společnost El Al z Tel Avivu do Abu Dhabi.  Na palubě letadla bude izraelská a americká delegace, včetně poradce Bílého domu, Jareda Kushnera. I když se spekulovalo, že na lince bude nasazen letoun Boeing 787 Dreamliner, tak nakonec se let uskuteční na palubě letounu Boeing 737-900ER s registrací 4X-EHD.

Letadlo na tuto speciální příležitost bylo vyzdoveno nápisy „mír“ v arabském, anglickém a hebrejském jazyce. Podle google flights budou lety vypraveny pod kódy LY971 a LY972. Tato čísla jsou telefonními předvolbami daných zemí 971 (SAE) a 972 (Izrael). Odlet z letiště v Tel Avivu je naplánován na 10:30 místního času.

El Al  Tel Aviv – Abu Dhabi

Další zajímavostí dnešního letu je také to, že letecká společnost požádala o povolení přeletu vzdušným prostorem Saúdské Arábie, což by bylo velkým překvapením. Saúdská Arábie jinak nepovoluje přelety izraelských letadel přes jejich území, ani jiných letadel jiných států mířících do Izraele.

Izraelská a americká delegace bude jednat v SAE o možnostech spolupráce mezi oběma zeměma a také se očekává, že se bude domlouvat otevření pravidelných letů mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty.

Nápis mír na Boeing 737-900ER

Likes:
2 2
Views:
457
Article Categories:
Magazin