Helsinki Airport (HEL)

Letiště Helsinki Airport nebo někdy také Helsinki-Vantaa Airport. Letiště se nachází ve městě Vantaa, 17 kilometrů od centra Helsinek. Je to největší letiště ve Finsku, které průměrně odbaví denně kolem 350 odletů. Hlavní hub na tomto letišti má letecká společnost Finnair. Letiště má dva terminály T1 a T2. Terminál 1 využívají hlavně letecké společnosti ze Star Alliance. Na T2 působí hlavně letecké společnosti z One World a SkyTeam a odlétají odsud všechny dálkové lety.

Pokud budete mít delší přestup, můžete vyzkoušet vyhlídkou terasu. Terasa se nachází 150 metrů od Terminálu 2 a vstup je zdarma. 20-25 pěšky od letiště, se pak nachází letecké muzeum (10 EUR).

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovnu zavazadel najdete jak na Terminálu 1, tak i 2. Jedná se o automatické boxy na malá a velká zavazadla. Cena za malé zavazadlo je 5 EUR za 24 hodin, u velkého je to 6 EUR.

Ano, ale jen v salonku. Takže si musíte zakoupit vstup do salonku.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz), Norwegian (norwegian.com) a Finnair (finnair.com)

Doprava do centra Helsinek:

  • Nejnovější a nejpohodlnější je vlak do centra Helsinek. Cesta na Central Station trvá cca. 30 minut. Jízdenka do centra vás vyjde na 5 EUR. Nebo si můžete zakoupit celodenní, která platí pro cestu z letiště do Helsinek a pak po Helsinkách za 14 EUR.
  • Autobus Line 615 jezdí z letiště na vlakové nádraží L 617 na Hakaniemi market square (cena je 5 EUR)
  • Pak ještě jezdí z letiště Finnair City Bus k vlakovému nádraží a Eliel square za 6.60 EUR
Likes:
0 0
Views:
1655
Article Categories:
Letiště

All Comments