Germania – Další evropské aerolinky zkrachovaly

Německá letecká společnost Germania dolétala. V úterý požádala společnost o vstup do insolvence a je další evropskou aerolinkou která zkrachovala. Germania v Evropě působila od roku 1978 a provozovala celkem 30 letadel a k tomu měla objednaných 20 nových letadel Airbus A320neo. Společnost létala hlavně z Německa po Evropě, do severní Afriky a na Střední východ. Češi společnost využívali hlavně na lince z nedalekých Drážďan do islandského Reykjaviku.

Berlínská letecká společnost ročně přepravila kolem 4 milionů cestujících na pravidelných a charterových linkách. Krach společnost připisuje zvýšení cen ropy a oslabení eura vůči dolaru.

Pokud jste zakoupili nějakou letenku s touto společností, tak jediná možnost jak se pokusit získat peníze zpět, je dojít do banky a požádat o tzv. chargeback. Většinou to v případě zkrachovalých leteckých společností funguje. Společnosti easyJet a Lufthansa, také nabízejí tzv. záchranný balíček, kdy zákazníkům zkrachovalé společnosti nabízejí zakoupení výhodnější letenky na vybrané lety.

Poslední let Germanie proběhl z Fuerteventury do Norimberka.

Likes:
0 0
Views:
242
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments