Generální ředitel Qantas – Povinné očkování na COVID na mezinárodních letech

Australská letecká společnost Qantas plánuje nastavit nová pravidla pro mezinárodní cestování. Jakmile letecká společnost spustí příští rok mezinárodní lety, tak chce po cestujících žádat před nástupem na palubu, doklad o očkování na COVID. „Přemýšlíme nad změnou našich podmínek, kdy budeme chtít po mezinárodních cestujících, aby před nástupem na palubu předložili důkaz o očkování na COVID-19“ řekl generální ředitel australské letecké společnosti Qantas, Alan Joyce. Šéf leteckých společností předpovídá, že konkurenční dopravci budou následovat příklad s požadavky na očkování

Co se týče vnitrostátních letů, tak tam bude záležet co se stane s koronavirem na zdejším trhu. Ale určitě pro mezinárodní cestující, kteří přicházejí, a lidi opouštějící zemi, si myslíme, že je to nutnost.

Alan Joyce dodal, že důkaz o očkování bude pravděpodobně uložen v elektronickém „digitálním pasu“, který již vyvíjejí letecké společnosti a vlády z celého světa. Jeho poznámky jsou v souladu s novou vládní národní politikou očkování vydanou začátkem tohoto měsíce, která naznačuje, že návštěvníci ze zámoří možná budou muset před vstupem do Austrálie předložit osvědčení o očkování.

Qantas by nebyl sám, kdo by trval na tom, aby si cestující zabalili cestovní pas obsahující doklad o očkování. „Mluvil jsem se svými kolegy z jiných leteckých společností po celém světě a myslím si, že to bude všeobecně společné téma,“ dodala Joyce.

Rozhovor – Qantas Alan Joyce

Likes:
2 47
Views:
7693
Article Categories:
Magazin