French Bee nejdelší let na světě z Tahiti do Paříže(Orly)

Francouzská nízkonákladová letecká společnost French Bee vytvořila nový světový rekord v nejdelším letu. Společnost včera ve své tiskové zprávě uvedla, že jejich nejmodernější letoun Airbus A350-900 provedl nejdelší vnitrostátní let na světě, mezi letišti Faa’a International Airport na Tahiti a letiště Paris Orly Airport v Paříži.

„Let byl proveden za standardních podmínek, s průměrnou nadmořskou výškou 12 500 metrů a rychlostí 940 km / h.  Spotřeba paliva u A350 je o 25% méně než u obyčejných dálkových letounů a tak umožnila překonat těchto 16 129 kilometrů. “– uvedl Ludovic André, ředitel leteckých operací a hlavní pilot French Bee.

Informace o letu French Bee z Tahiti na Orly

Podle tiskové zprávy, letadlo Airbus A350-900 registrace F-HREY uletělo vzdálenost 16.129 kilometrů. Když si tuto trasu zadáte do Great Circle Mapper tak ten udává vzdálenost 15.728 kilometru. Letadlo vystartovalo z Tahiti 14. května v 10:51 dopoledne a na letišti Orly přistálo ve 3:40 odpolende 15. května. Letový čas tak byl 16 hodin a 49 minut.

Letadlo při cestě tam přepravovalo 20 tun zdravotnického materiálu a mělo jedno mezipřistání na Guadeloupu v Pointe-à-Pitre. Informace o tom, jestli na palubě letadla byli cestující nebo náklad na zpáteční cestě tisková zpráva nezveřejňuje, tak jsme se pokusili kontaktovat leteckou společnost o vyjádření.

O společnosti French Bee

Jedná se o nízkonákladovou francouzskou leteckou společnost založenou v roce 2016. Aerolinka má ve své flotile pouze tři letadla Airbus A350-900. Společnost nabízí lety z pařížského letiště Orly a létá do těchto destinací:

  • Tahiti (mezipřistání v SFO)
  • San Francisco
  • Reunion
  • Newark

Letecká společnost tak překonala nedávný rekord letecké společnosti Air Tahiti Nui, která svým Boeingem 787 urazila na trase z Tahiti do Paříže vzdálenost 15.715 kilometrů. U Air Tahiti Nui se ale jednalo o let s cestujícími, což u French Bee není upřesněno.

 

Likes:
0 0
Views:
650
Article Categories:
Magazin