PRG->JFK->SDQ zavazadla a odbaveni

Moderátor: happyfly.cz

honzac

PRG->JFK->SDQ zavazadla a odbaveni

Příspěvek od honzac » 24 bře 2018, 20:25

Zdravím, v létě letím PRG->JFK->SDQ a zpět. Vše s Delta. Mám k tomu pár dotazů:
1) palubní lístky dostanu pro první i návazný let na PRG a zpětně na SQD nebo si je musím vyzvednout během přestupu na JFK pro návazný let?
2) zavazadla prý při prvním přistání v USA nejdou přímo, ale je nutno si je znovu odbavit, víte někdo jak to na JFK probíhá? Mám na to jenom 2 hodiny, doufám, že to stačí? Přílet i odlet mám terminál 4. Tam si je asi vyzvednu na pásu a hned tam si je zase někde blízko odbavím, případně se odbavím i já pro získání palubních lístků?!

Díky pokud s tím někdo máte zkušenost, vždy sem letěl jenom přímé lety, takže jsem takový přestupní panic :-)

3) Jo a jedna bonusová otázka: když si zavazadla budu eventuálně i na JFK odbavovat sám, mohu se tady v CZ odbavit sám a případně si i check-in udělat sám třeba přes net (letím s Deltou). Díky

happyfly.cz
Site Admin

Re: PRG->JFK->SDQ zavazadla a odbaveni

Příspěvek od happyfly.cz » 25 bře 2018, 10:38

honzac píše:
24 bře 2018, 20:25
Zdravím, v létě letím PRG->JFK->SDQ a zpět. Vše s Delta. Mám k tomu pár dotazů:
1) palubní lístky dostanu pro první i návazný let na PRG a zpětně na SQD nebo si je musím vyzvednout během přestupu na JFK pro návazný let?
2) zavazadla prý při prvním přistání v USA nejdou přímo, ale je nutno si je znovu odbavit, víte někdo jak to na JFK probíhá? Mám na to jenom 2 hodiny, doufám, že to stačí? Přílet i odlet mám terminál 4. Tam si je asi vyzvednu na pásu a hned tam si je zase někde blízko odbavím, případně se odbavím i já pro získání palubních lístků?!

Díky pokud s tím někdo máte zkušenost, vždy sem letěl jenom přímé lety, takže jsem takový přestupní panic :-)

3) Jo a jedna bonusová otázka: když si zavazadla budu eventuálně i na JFK odbavovat sám, mohu se tady v CZ odbavit sám a případně si i check-in udělat sám třeba přes net (letím s Deltou). Díky
1) Boarding pass dostanete na oba lety
2) Ano, ve většině případech si musíte při prvním mezipřistání v USA zavazadla vyzvednout a přeložit. Po příletu vystoupíte z letadla a půjdete s davem na imigrační (lepší být někde ve předu, pokud přiletí více letadel naráz). Pokud jste ještě nebyl v USA na vaši součansou ESTU tak vyplnit v letadle imigrční kartičku, po imigračním půjdete vyzvednou zavazadlo a se zavazadlem projdete přes custom a pak zamíříte na "connection" a na transit desk delty odevzdáte zavazadlo (je to tam všude výrazně označený, takže člověk by to neměl přehlédnout). Na cestě zpět jde zavazadlo do cílové destinace.

3) Nevím jestli vás online check-in pustí k odbavení. U letů do USA to většinou nelze a je třeba se dostavit na letišti na check-in, kde vás musí zkontrolovat a položit vám bezpečnostní otázky abyste dostal nálepku

Odpovědět