Flyr – Nová letecká společnost v Norsku

Nově vznikající norská letecká společnost Flyr včera uspořádala tiskovou konferenci, kde podrobně popisovala vytvoření nejnovějšího norského leteckého dopravce, který má vstoupit na domácí trh a nabídnou spojení na vnitrostátních linkách a důležitých evropských destinací. Letecká společnost se sídlem v Oslu, kterou založil zkušený průmyslový ředitel Erik Braathen, doufá, že zahájí komerční provoz během druhého čtvrtletí letošního roku. Prodej letenek by měl být zahájen v dubnu 2021.

Flotila Flyr

Letecká společnost počítá v budoucnu s provozem 30 letadel Boeing 737-800 v konfiguraci pro 186 cestujících. Vzhledem k tomu, že po celém světě je nyní uzemněno plno letadel, pro které není využíti, aerolinka počítá s tím, že získá některá tato letadla za velmi výhodné ceny.

Destinace Flyr

Flyr plánuje obsluhovat vnitrostátní linky po Norsku a spojovat evropská města. Se základnou na letišti v Oslu (OSL) si klade za cíl konkurovat leteckým společnostem, jako jsou Norwegian Air, SAS Scandinavian Airlines a Wizz Air. Podle obrázků z tiskové konference, je na mapě druhé fáze i linka z Osla do Prahy.

Vnitrostátní lety mají mířit do Tromso, Bodo, Narvik, Trondheim, Alesund, Bergen a Stavanger.

Image: Flyr

Likes:
2 0
Views:
617
Article Tags:
Article Categories:
Magazin