FlyArmenia se chystá zahájit linku z Jerevanu do Prahy

Nová letecká společnost FlyArmenia Airways, která obdržela osvědčení leteckého provozovotele 2. července 2020, zveřejnila na svých webových stránkách plány do budoucna. Momentálně platí cestovní omezení do Arménie, takže není možné rezervovat ani jednu z uvedených destinací. Po zrušení cestovních omezení areménskými orgány, mají být lety připravené v rezervačním systému.

Aerolinka představila děvět nových tras do Evropy a na Blízký východ. Mezi nové destinace patří Moskva, Rostov, Krasnodar, Sochi, Kaliningrad, Marseille, Damašek, Tel Aviv a překvapivě také Praha. Na webu společnosti se dá najít i letový řád, který tvrdí, že linka z Jerevanu do Prahy bude obsluhována 3x týdně a to v úterý, čtvrtek a neděli. Letový čas je udáván 4 hodiny a 5 minut. Odlet z Jerevanu v 7:00 a přílet do Prahy v 9:05. Opačným směrem je letový čas udáván 3 hodiny a 30 minut. Odlet z Prahy je 10:05 a přílet do Jerevanu v 15:35.

Source: FlyArmenia

Source: FlyArmenia

FlyArmenia Airways

Letecká společnost má podle webu ve své flotile celkem tři letadla. Airbus A310-100 pro 123 cestujících, dále Boeing 757-200 pro  184 cestujících a Boeing 737-300 pro 128 cestujcích. Základ společnosti je na mezinárodním letišti Zvartnots International Airport v Jerevanu.

Podle nabídky bude letecká společnost kromě letenek v Economy třídě, také nabízet Business třídu. V Economy třídě nabídne v ceně letenky odbavené zavazadlo do 25 kilo, u Business třídy 2x 25 kilo.

Source: FlyArmenia