Finnair začne obnovovat lety od července – Chystá obnovit i linku do Prahy

Finská letecká společnost Finnair dnes představila své plány na znovuobnovení své letecké sítě. Aerolinka začne od července znovu postupně přidávat frekvence letů a destinace, kam byly lety v době pandemie COVID-19 zrušeny.

„Očekáváme, že letectví se bude postupně oživovat, počínaje červencem, “ říká obchodní ředitel Finnair Ole Orvér . „Naším záměrem je provozovat přibližně 30% našeho normálního počtu letů v červenci a také zahájíme dálkové lety do našich klíčových asijských destinací. Poté, co se poptávka zotaví, budeme přidávat další destinace a frekvence letů.“

Dálkové destinace začnou do Asie

Většina dálkových destinací, která bude otevřena v červenci, bude mířit do asijských destinací. Po schválení vládou aerolinka začne obnovou letů do Pekingu a Šanghaje. Dále se pak začne létat do Hong Kongu, Tokia(Narita), Nagoji, Osaky, Singapuru, Soulu a Bangkoku. V srpnu zahájí společnost lety do Dillí a New Yorku. V listopadu počítá s obnovením linky do Tokia(Haneda). Během zimní sezony by měly být obnoveny také lety do Miami, na Krabi a také Phuket.

Finnair na evropských trasách

V červenci se aerolinky zaměří na otevření letů do klíčových center. Obnoveny budou lety do Berlína, Bruselu, Budapešti, Kodaně, Dublinu, Düsseldorfu, Edinburghu, Frankfurtu, Göteborgu, Ženevy, Hamburku, Londýna, Malagy, Manchesteru, Moskvy, Mnichova, Osla, Paříže, Prahy, Rigy, Tallinnu, Stockholmu, Petrohradu, Vilniusu, Vídně a Curychu. V srpnu společnost zahájí lety do Barcelony, Milána, Madridu, Říma a Varšavy.

Lety na vnitrostátních linkách

V červenci bude finská společnost provozovat šest vnitrostátních tras ve Finsku a bude létat do Kuopia, Mariehamnu, Oulu, Rovaniemi, Turku a Vaasy. V srpnu začne létat do Ivalo a Kittilä ve finském Laponsku a v září začnou operace do Kuusamo a Tampere.

Finnair z Helsinek do Prahy

Linka z Helsinek do Prahy bude obnovena od 1. července. V červenci aerolinka počítá s frekvencí 4x týdně (úterý, středa, čtvrtek, neděle). Od srpna by se měla vrátit frekvence letů na jeden let denně.

Likes:
3 0
Views:
272
Article Categories:
Magazin