Finnair non-Schengen Business Class Lounge

Tento salonek se nachází na letišti Helsinky-Vantaa na Terminálu 2, v části non-Schengen. Salonek má název Finnair Business Class Lounge a hned vedle se nachází také salonek Finnair Premium Lounge. Do prvně zmiňovaného mají vstup cestující s letenkou do Business Class od Finnair a dále držitelé karet Finnair Plus Platinum a Gold. Dále také oneworld statusy Sapphire a Gold.

Otevírací doba salonku je od 6:00 do 24:00

Ano (ručník, kartáček, pasta, sprchovací gel, šampon, hřeben)

Hodnotit můžu jen snídani. I když výběr nebyl moc široký, tak vybrané jídlo losos s omeletou a slaný koláč byly výborné. Hodnocení:

Široký výběr nealka, džusy a smoothie. Z alkoholických nápojů jsem nic nezkoušel, ale několik druhů vín, pípa s vínem a pivy, z tvrdého omezený výběr gin, whiskey, martini a pár dalších flašek. Hodnocení: 

Salonek by měl být otevřen od 6:00 do 24:00. Když jsem procházel ve 23:45 kolem salonku, tak už byl zavřenej. Ráno otevřeno od 6:05, čekal jsem že otevřou i dříve, když první lety Finnair jsou z tohoto terminálu v 6:00.

Lounge působí prostorně a moderně. Je to hlavně světlou bílou barvou, modrým osvětlením a moderní výzdobou stropu. Najdete zde několik sekcí sezení, od židliček, křesel až po gauče a spací boxy.

Relaxační část s výhledem na plochu letiště. Výhled na plochu letiště se nachází i v přízemí u baru s víny.

V době návštěvy byla k dispozici teplá snídaně (od 6 do 10:00). Co jsem postřehl k výběru tak byly sandwiche, losos s nějakou omeletou, slaný koláč, sladké koláčky, sladká buchta a ovoce. Na pití třešňové smootihe, různé varianty kávy, 3 druhy čaje a pak studené nápoje které můžete vidět na přiložených fotkách, ale z těch jsem nic nezkoušel po ránu.

Pro mě velkou zajímavostí bylo, že tento salonek má i saunu. Sprchy a sauna se nachází hned vedle recepce. Sauna fungovala ráno hned po příchodu, i když jsem se někde dočetl že po ránu nebývá v provozu.

Pokud v salonku bude potřebovat pracovat, tak jsou k dispozici počítače Apple iMac, tiskárna a u většiny sezení naleznete elektronické zástrčky.

Likes:
0 0
Views:
398
Article Categories:
Salonky

All Comments