Z evropského nebe zmizel Boeing 717

Španělská nízkonákladová letecká společnost Volotea nasadila letouny Boeing 717 naposledy v neděli na linkách v Itálii a Španělsku. Aerolinka byla poslední evrospkou leteckou společností, která provozovala tento typ letadla. První letoun se připojil do flotily v roce 2011 a celkem aerolinka provozovala 19 letadel. Nyní zbývajících devět letadel čeká uzemněno na letišti v Benátkách, odkud v následujících týdnech zamíří na zasloužený odpočinek do Mohavské pouště v Kalifornii.

Letadla u letecké společnosti Volotea nahradí Airbusy A319.

Verze Boeing 717 nebyla nějak moc uspěšným letadlem. Vyrobeno bylo celkem 156 kusů. Letadlo bylo ještě navrženo bývalým americkým výrobcem letadel McDonnell Douglas pod označením MD-95. V roce 1997, kdy proběhlo spojení s firmou Boeing, byl letoun přejmenován na Boeing 717.

Pokud byste hledali po celém světě, kde se ještě s tímto letadlem můžete proletět, tak už na moc možností nenarazíte. Letadlo potkáte už jen v USA a Austrálii. Největším provozovatelem je Delta Air Lines, která má 65 letadel. V plánu je vyřazení všech letadel do roku 2025. Dalších 20 letadel létá u australského dopravce QantasLink a posledních 19 letadel potkáte na Havaji, kde vás mezi ostrovy na palubě tohoto letounu dopraví Hawaiian Airlines.

Likes:
1 0
Views:
480
Article Categories:
Magazin