Emirates přidala druhou denní linku z Prahy do Dubaje

Včerejším dnem začala dubajská letecká společnost Emirates létat na druhé denní lince z Prahy do Dubaje. Každý den tak můžete na letiště v Praze potkávat hned dva letouny této společnosti. První linka EK139/140 je operována letounem Airbus A380, druhá denní rotace EK138/137 je pak operována Boeingem 777-300ER.

Emirates působí na českém trhu od roku 2010 a během této doby přepravila více než 1,7 milionu cestujících. Rostoucí poptávku na této trase chce Emirates uspokojit přidáním nové linky, která bude operována letounem Boeing 777-300ER s kapacitou 360 míst. Nasazením Boeingu 777-300ER na tuto trasu vzroste kapacita přepravených cestujících do České republiky o 262 800 míst ročně.

Nově nasazený Boeing 777-300ER na trase Praha – Dubaj nabídne konfiguraci o třech třídách: osm privátních suites ve First Class, 42 plně sklopitelných sedadel v Business Class a 310 prostorných sedadel v Economy Class.

„Inaugurace nového letu je pro Emirates vždy vzrušujícím momentem a není lepší způsob, jak oslavit naše úspěšné osmileté výročí linky Praha – Dubaj, než přidáním druhé linky,“ říká Bořivoj Trejbal, Country Manager Emirates pro Českou republiku. „Spuštění nového spoje, které se opírá o stabilní poptávku, otevírá pro pasažéry, kteří si chtějí užít cestování právě na palubách společnosti Emirates, mnoho nových příležitostí“, dodal.

„Zahájení provozu druhé denní linky společnosti Emirates do Dubaje je pro nás dalším milníkem v posilování přímých dálkových spojení. Právě jejich rozvoj patří dlouhodobě k našim prioritám, což ostatně reflektuje také vývoj na trhu letecké dopravy a zvyšující se zájem o cesty do vzdálených destinací. Pro rok 2018 proto očekáváme více než 20% nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách, k čemuž bezpochyby přispěje i tato nová frekvence,“ uvedl Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

ZDROJ: Tisková zpráva Letiště Praha

Likes:
0 0
Views:
60
Article Tags:
Article Categories:
Magazin

All Comments