Emirates v prosinci představí dlouho očekávanou Premium Economy třídu

Společnost Emirates přivítala A6-EVL, svůj 116. letoun A380, jako první ze tří letadel A380, která se připojí k flotile Emirates v roce 2020. Letadlo dorazilo do Dubaje v sobotu v časných ranních hodinách, poháněno směsí běžného tryskového paliva a udržitelného leteckého paliva (SAF). V průběhu prosince rozšíří aerolinka svou flotilu o další dvě letadla A380, z nichž jedno představí dlouho očekávanou novinku mezi produkty Emirates – Premium Economy.

Letoun A380 je již 12 let, od doby, kdy vstoupil do flotily Emirates, její vlajkovou lodí. Mezi zákazníky se toto širokotrupé letadlo, které nabízí bezkonkurenční zážitek z letu, těší obrovské oblibě. O jeho vyhlášených službách, jako je palubní salonek A380 a sprchové lázně, se i nadále mluví po celém světě.

Lety, které Emirates operuje letouny A380, jsou zákazníky i nadále velmi vyhledávané. Cestující oceňují prostornost, tichost a komfort v každé třídě letadla. Společnost Emirates nedávno znovu zavedla své ikonické produkty, které si cestující mohou užít na palubě jejích letadel. Aerolinka zároveň v období pandemie dbá na důsledné dodržování potřebných hygienických a bezpečnostních opatření, aby ochránila zdraví svých pasažérů i zaměstnanců, což je její prioritou.

Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline, uvedl: „Letoun A380 byl pro nás synonymem úspěchu, což odráží vysoký zájem zákazníků o něj, a to ať už jsme letadla v průběhu let nasadili na jakékoli trase. A380 nám pomohl efektivně uspokojit poptávku zákazníků na letištích s omezenými časovými úseky a také na hlavních tratích, které podporují provoz našich dálkových letů. Důležité je, že jsme díky prostoru a technologiím v A380 byli schopni implementovat na palubu nové prvky, které pozvedly zážitek z letu na vyšší úroveň. Těšíme se, až v průběhu nadcházejících měsíců uvedeme nový koncept Premium Economy, který se v letounu A380 představí vůbec poprvé. Budeme i nadále investovat do našich světových služeb na palubách letadla A380, které zůstane naší vlajkovou lodí pro příští desetiletí. Jakmile dojde ke zvýšení poptávky po cestování, A380 rovněž znovu nasadíme na více leteckých tras.“

Letoun A380 v současné době zajišťuje lety do Káhiry, Ammánu, Paříže, Londýna, Kantonu, Manchesteru a Moskvy, přičemž v poslední době létá do Moskvy jednou denně. Navýšen byl i počet letů A380 z londýnského letiště Heathrow na celkové čtyři lety za den. Dvoupatrový letoun prokazuje svou všestrannost i tím, že je využíván jako „mini-nákladní letadlo“ pro vybrané nákladní charterové lety k přepravě urgentně poptávaného zboží v rámci sítě Emirates.

Dodací let pro nejnovějšího člena flotily Emirates byl poháněn směsí tryskového paliva a udržitelného leteckého paliva (SAF). Je to poprvé, co letecká společnost použila udržitelné letecké palivo k pohonu letadla A380. Toto biopalivo bylo vyrobeno ve Finsku z použitého kuchyňského oleje.

Sir Tim okomentoval závazek letecké společnosti snížit její dopad na životní prostředí slovy: „Udržitelnost je pro společnost Emirates i nadále velmi důležitá. Pečlivě sledujeme pokroky v oblasti vývoje udržitelného leteckého paliva a těšíme se na dobu, kdy jej bude možné vyrábět ve větším měřítku a za konkurenceschopných cen. Náš nejnovější dodávkový let A380 byl částečně poháněn udržitelným leteckým palivem, což vnímáme jako pozitivní krok ke snížení našich celkových emisí.“

Likes:
0 0
Views:
612
Article Categories:
Magazin