Emirates (EK)

Emirates ▶IATA KÓD: EK  ▶ICAO KÓD: UAE 

Letenky si můžete zakoupit zde: www.emirates.com

Emirates je letecká společnost ze Spojených arabských emirátů. Je to jedna z největších letecký společností na světě podle počtu odbavených cestujících. Emirates létá pravidelně od roku 2010 také do Prahy. Od 2016 dokonce na lince nasazuje největší dopravní letadlo na světě, Airbus A380.

Frequent Flyer Program: Skywards

Check-in: online check-in se otevírá 48 h před odletem

Zavazadla: Emirates má 4 tarifní třídy v Economy (a pak několik Business a First). Economy Special obsahuje pouze odbavené zavazadlo do 20 kg, ostatní 3 tarify (Saver, Flex, Flex Plus) obsahují zavazadlo do 30 kg. U všech business tarifů to je 40 kg a u first 50 kg.

Cestovní třídy: 

Economy ClassPremium EconomyBusiness ClassFirst Class


Přeprava zvířat:
 Na palubě letadla NE, jen do podpalubí.

Jídlo: Emirates podává alko/nealko + jídlo/jídla podle denní doby a délky letu (níže je příklad menu na letu Praha – Dubaj)

Zábava na palubě: Emirates nabízí na všech letech nejlepší zábavní systém na světě. Můžete tak sledovat nejnovější filmy, seriály, poslouchat hudbu, hrát hry a další.

Ve všech letadlech Airbus A380 a ve většině Boeing B777 se také můžete připojit pomoc Wi-fi na internet. 20 MB dostanete zdarma. Další data za poplatek 9.99 USD (150 MB) nebo 15.99 USD (500 MB).

TIP: Pokud se zdarma zaregistrujete do frequent flyer programu Emirates Skywards, tak dostanete slevu. Po zaregistrování budete mít status Blue. tzn. internet za 6.99 USD (150 MB) nebo 10.99 (500 MB). Pokud poletíte jako Blue v Business nebo First, tak budete mít net zdarma po celý let. (Jen si dejte pozor, až se na palubě budete přihlašovat, tak se přihlašte jako member a ne jako host. Po uplynutí 20 MB, si pak budete moci data dokoupit za zmíněnou cenu).

Od 14. června 2017 se podmínky internetu mění k horšímu, čtěte zde.

Pohled do kabiny Economy a Business Class

Bar na palubě Airbusu A380 (mohou využívat cestující Business a First třídy)

Likes:
0 0
Views:
1868
Article Tags:
Article Categories:
Letecké společnosti

All Comments