Letiště Praha přijde o dvě linky do Londýna

Kvůli dopadům pandemie koronaviru, se britská nízkonákladová letecká společnost easyJet rozhodla uzavřít tři ze svých základen ve Velké Británii. Aerolinka se chystá uzavřít základnu na londýnských letištích Stansted a Southend a dále v Newcastlu na severovýchodu Anglie. Uzavřením základen přijde o práci přes 600 zaměstnanců.

Podle vyjádření easyJetu, z letiště Londýn Southend budou zrušeny úplně všechny lety, na letištích Stansted a Newcastle budou lety proškrtány na minimum. Toto rušení letů a uzavření základen se dotkne také letů do Prahy. Britská nízkonákladovka létala ještě před vypuknutím covidu z Prahy na čtyři londýnská letiště (Gatwick, Stansted, Luton a Southend). Spojení na Stansted a Southend tak bude zrušeno (web aerolinky už tyto letiště ani nenabízí).

Generální ředitel EasyJet Johan Lundgren řekl: „Museli jsme učinit velmi obtížné rozhodnutí uzavřít tři britské základny v důsledku bezprecedentního dopadu pandemie a souvisejících cestovních omezení, která byla doplněna karanténními opatřeními ve Velké Británii, která ovlivňují poptávku po cestování.

Likes:
1 1
Views:
571
Article Categories:
Magazin