Jak přesvědčit po koronaviru lidi k letání? Třeba odbaveným zavazadlem za 36 Kč

Nízkonákladová letecká společnost easyJet už nějaký den nabízí odbavené zavazadlo k letenákm za 36 Kč. Zatím nikde není info jestli je to záměr přilákat lidi zpět k létání nebo se jedná o chybu, ale stále to funguje. Při nákupu letenek si můžete přikoupit odbavené zavazadlo do 15 nebo 23 kg za 36 Kč/jeden směr. Ale to není všechno, easyJet nabízí také zlevněnou přepravu kola, snowboardu, lyží nebo třeba golfového vaku. Cena je necelých 30 Kč za jeden směr.

Pokud se podíváte na standardní ceník nízkonákladovky easyJet, tak odbavené stálo většinou od 200 Kč do 1020 Kč, záleželo na trase letu a kdy byla letenka zakoupena. Za malé sportovní potřeby je podle sazebníku easyJet příplatek 1.110 Kč a za velké 1.312 Kč.

Celá flotila easyJetu je nyní uzemněna a měla by tak zůstat až do června. Ale rezervační systém easyJetu říká něco jiného. Na stránkách společnosti si nyní můžete zakoupit letenky na termíny od 18. května až do března 2020.

Budou letenky po koronaviru levné?

Na internetu se neustále objevují dohady o tom, jak bude vypadat cestování po koronavirové krizi. Jedni tvrdí, že letenky budou extrémně levné, jelikož letecké společnosti se budou snažit nalákat co nejvíce cestujících zpět do vzduchu. Druhá strana zase ale tvrdí, že si připlatíme. Vychází to z docela logické věci. Pokud se zavedou opatření, která mají zabránit opakování se aktuální situace, tak tato opatření nebudou zadarmo. Některé společnosti například chtějí blokovat prostřední sedadla, to znamená že přijdou o značnou část kapacity letadla. Další hrozbou jsou krachy leteckých společností, tím pádem menší konkurence. Problém může také nastat v tom, že mnoho lidí momentálně drží vouchery nebo otevřené letenky nebo již mají zarezervované lety na jiné termíny, tím pádem v letadlech už nebude tolik volných míst v nejlevnějších tarifech.

Možná jste slyšeli, že v USA se nyní dají koupit letenky za úplně šíleně nízké ceny. Je to ale tím, že v USA jsou letecké společnosti doslova nuceny na některých linkách létat, takže letecké společnosti se snaží přimět lidi k cestování tímto způsobem, který stejnak moc nezabírá, protože letadla létají skoro prázdná. Pokud se podíváme na mapu cen letenek z Prahy, tak nikde nejsou vidět nějaké cenové výkyvy.

Jak to bude vypadat, nikdo neví.

Likes:
3 2
Views:
1119
Article Tags:
Article Categories:
Magazin