Dubai International Airport (DXB)

Letiště Dubai International Airport bylo v roce 2016, třetím největším letištěm co do počtu odbavených cestujících. Od centra Dubaje je vzdálené cca. 5 kilometrů. Hlavní základnu na tomto letišti mají letecké společnosti Emirates a flydubai. Letiště má tři terminály a jeho kapacita je až 90 milionů odbavených cestujících za rok. V roce 2016 z tohoto letiště létalo více než 140 leteckých společností do 270 destinací.

Rozdělení terminálů:

 • Terminál 1 – Všechny mezinárodní lety, kromě společností Emirates a Qantas
 • Terminál 2 – Všechny lety flydubai, regionálních a dalších low-cost dopravců
 • Terminál 3 – Všechny lety společností Emirates a Qantas

Terminál T1 a T3 jsou spolu propojeny, bohužel T2 nikoliv. Shuttle na T2 nebo z T2 na ostatní terminály je jen pro tranzitující cestující, stačí jít na transfer přepážku. Pokud nejste tranzitující cestující a potřebujete se dostat mezi T2 a T1-3, tak nejrychlejší varianta je taxi a nebo níže u dopravy do centra, naleznete variantu s metrem.

Tipy pro cestující:

 • Pokud budete mít na letišti dlouho chvíli nebo přestup, kdy se vám ale nebude chtít do města, můžete navštívit vyhlídkovou terasu. Terasa se ale nenachází na letišti, ale kousek od letiště. Terasa Costa Coffee se nachází na centrále Emirates (zastávka metra Emirates). Můžete se zde kochat výhledem na projíždějící A380, dát si kafe a cigáro. Pozor je tam zákaz focení.

 • Na letišti můžete využít několik salonků. K dispozici je několik salonků Marhaba, pak salonek Dubai International Business Class Lounge a Lounge at B. Vstupy do těchto salonků můžete dopředu zakoupit zde.
 • Sledování nejnovějších filmů a seriálů zdarma na ICLIX (více zde).

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovnu zavazadel najdete na terminálech T1 a T3. Cena za uschování zavazadla na 12 hodin je 128-160 Kč (podle velikosti zavazadla).

Ano. Na letišti se nacházejí sprchy zdarma. Sprchy naleznete na T1 a T3. Na Terminálu 1 se sprchy nacházejí mezi gates C18 a C22. Na Terminálu tři to je mezi gates B13 a B19 a pak mezi gates A1 a A24. Vlastní sprchovací pomůcky 😉

Z Prahy na toto letiště létají tyto společnosti. Emirates (emirates.com), flydubai (flydubai.com) a SmartWings (smartwings.com). Ceny zpátečních letenek se pohybují v těchto cenových relacích:

 • V docela častých akcích flydubai nebo Ukraine Airlines(1 přestup), pořídíte zpáteční letenky kolem 5.800-6.000 Kč
 • U letenek s Emirates musíte počítat s trošku vyšší cenou (v akci jsem viděl letenky za 7-8 tisíc, ale většinou se pohybují okolo 10tisíc a více).

Doprava do centra Dubaje:

 • Nejednoduší cesta do centra je vzít si taxík, vzhledem k cenám za taxi v Dubaji. Cesta k Burj Khalifa by měla stát kolem 350 Kč (záleží na dopravě). Můžete také využít k dopravě Uber. Zpět na letiště jízda bude levnější, protože nebudete platit letištní nástupní taxu.
 • Další možností je linka červeného metra, které jezdí z Terminálu 1 a 3. Cena závisí na zakoupené kartě a kolik pojedete pásem (od 2 do 8 AED)
 • Pokud budete mít přílet na Terminál 2 a nebudete chtít využít taxi. Tak nejlevnější cesta je, dojít na cca. 1,2 km vzdálenou metro zastávku Abu Hail
 • Z letiště jezdí také různé autobusy
Likes:
1 0
Views:
2486
Article Categories:
Letiště

All Comments