Dnes se oficiálně uzavírá berlínské letiště Tegel

Dnes 8. listopadu bude uzavřeno historické německé letiště Berlin-Tegel. V roce 1960 byla společnost Air France první leteckou společností, která přistála na komerčním letu na letišti Berlin Tegel. A dnes to bude také úplně poslední letecká společnost, která vzlétne z tohoto letiště před jeho definitivním uzavřením. Let AF1235, provozovaný Airbusem A321, vzlétne v 15:00 a zamíří do Paříže (Charles de Gaulle) kde přistane v 16:50.

Source: BER – Flughafen Berlin Brandenburg

A co se stane s letištěm potom. Šest měsíců po otevření nového mezinárodního letiště BER bude letiště Berlín-Tegel uzavřeno. V tomto prostoru bude poté v následujících letech vytvořen výzkumný a průmyslový park pro městské technologie: Berlin TXL – The Urban Tech Republic a také nová rezidenční čtvrť: Schumacher Quartier.

V Urban Tech Republic bude ve výzkumu, vývoji a výrobě pracovat až 1 000 velkých a malých podniků s 20 000 zaměstnanci. A do bývalé budovy terminálu se spolu s prestižní univerzitou Beuth přesune více než 2 500 studentů. Celkem asi 5 000 studentů obsadí berlínský areál TXL. Berlin TXL se zaměří na to, co udržuje rostoucí velká města 21. století naživu: efektivní využívání energie, udržitelná výstavba, ekologická mobilita, recyklace, síťové ovládání systémů, čistá voda a aplikace nových materiálů.

Berlín roste a potřebuje dostupné bydlení. Po uzavření letiště Tegel bude v jeho areálu vybudována nová, inteligentní rezidenční čtvrť Schumacher Quartier. Nová čtvrť nabídne více než 5 000 domů pro více než 10 000 lidí, spolu s odpovídajícím vybavením, jako jsou školy, centra denní péče, nákupní zařízení a spousta zeleně. Dalších 4 000 domů je plánováno pro sousední čtvrti Cité Pasteur a TXL Nord.

Celou prezentaci projektu si můžete prohlédnout zde(klik).

Source: Tegelprojekt

Likes:
1 0
Views:
652
Article Categories:
Magazin