Další aerolinky před krachem, slovinská Adria Airways zastavuje provoz

Evropské letecké společnosti kosí finanční problémy jednu za druhou. Tentokrát se ocitá na pokraji bankrotu slovinská letecká společnost Adria Airways, která se už dlouhodobě nachází ve finančních problémech.

Adria Airways včera večer oznámila na svých webových stránkách, že na dny 24 – 25. září pozastavuje své lety za svých základen v Lublani, Prištině a Tiraně a další budoucnost je nejasná. Rušení letů se také týká letecké linky JP569 z Prahy do Lublaně.

„Rozhodnutí o dočasném pozastavené letů je důsledkem aktuálně nezajištěného přístupu k penězům, které aerolinka potřebuje pro další provozování letů. Společnost v současné době intenzivně hledá řešení ve spolupráci s potenciálním investorem. Cílem všech zúčastněných je aby Adria Airways zase znovu létala a zastavení provozu bylo jen dočasné.“ 

Už dříve zamítla slovinská vláda poskytnou letecké společnosti záchranný úvěr ve výši 4 milionů EUR.

Během pár dnů se tak již jedná o čtvrtou aerolinky, která zkrachovala nebo je na pokraji bankrotu. Mezi dalšími se ocitly Aigle Azur, XL Airways a Thomas Cook Airlines. Bohužel tento seznam ještě nemusí být konečný.

Likes:
1 1
Views:
663
Article Categories:
Magazin