Čína se chystá postavit 216 nových letišť do roku 2035

Podle nedávno vydané zprávy úřadu pro civilní letectví Číny, bude muset v Číně vzniknout do roku 2035 až dvojnásobek letišť oproti aktuálním stavu, aby Čína uspokojila rostoucí poptávku po letecké dopravě.

Na území Číny se na konci října nacházelo 234 civilních letišť a tento počet by se měl v roce 2035 dostat na číslo 450. Očekává se, že se Čína v příštím desetiletí stane  největším leteckým trhem na světě a předběhne tak Spojené státy americké. V loňském roce bylo na čínských letištích odbaveno 552 milionů cestujících a počítá se s tím, že v roce 2020 toto číslo naroste k 720 milionům. Současný počet letišť v Číně není schopen takovýto nárůst poptávky zvládnout, takže se počítá s výstavbou nových leteckých přístavů.

V plánech je vybudovat nová letiště v regionech Peking, Tianjin, Hebei, v oblasti delty řeky Yangtze, dále také oblast Guangdong, Hongkong, Macao a v okolích měst Chongqing a Chengdu.

Už příští rok v září 2019 by mělo být otevřeno jedno z největších letišť na světě Beijing Daxing International Airport, které by mělo mít v budoucnu kapacitu na odbavené až 100 milionů cestujících ročně.

Likes:
0 0
Views:
13
Article Categories:
Magazin