China Airlines se možná dočká přejmenování

Tchajwanský národní letecký dopravce China Airlines se možná dočká přejmenování. V posledních týdnech se společnost dost často objevovala v médiích jako například při záchraně tchajwanský občanů z Číny nebo neustálé expedici zásilek zdravnotnického materiálu a obličejových masek po celém světě. Ale vzhledem k tomu, že tato společnost nese název China Airlines a má i tento název na svých letadlech, tak veřejnost začíná být zmatená odkud vůbec pochází.

Jak tchajwanský národní letecký dopravce China Airlines získává mezinárodní pozornost a s tím přichází i zmatek ohledně názvu letecké společnosti, tak šéf ministerstva dopravy  a spojů Lin Chia-lung nedávno naznačil, že bude otevřen přejmenování této letecké společnosti.

Hlavními problémy současného jména je zmatek co se týče geografického zařazení. Už nejednou mi přišla zpráva o tom, že člověk poptává letenky a nechce letět s čínskou společností, samozřejmě do čínských společností ty osoby zařazovaly i aerolinku China Airlines. Dost často je tato aerolinka také zaměňována za čínskou leteckou společnost Air China.

V minulých týdnech se také rozpoutala diskuze, jak by společnost měla být přejmenována. V diskuzích se objevily názvy jako Yushan Airlines, Formosa Airlines a Taiwan Airlines. Kvůlu přejmenování na Taiwan Airlines také vznikla i petice, kterou do dnešního dne podepsalo přes 48.000 lidí. Petici najdete zde(klik).

Pokud by přejmenování neprošlo, tchajwanský premiér Su Tseng-chang navrhuje, aby se na letadlech začala objevovat národní vlajky, symboly nebo také hesla jako například “Taiwan Can Help”.

Jak byste pojmenovali společnost vy?

Source: China Airlines

Likes:
3 0
Views:
1077
Article Categories:
Magazin