CheckMyTrip, všechny vaše lety na jednom místě

Možná někdo znáte, možná také ne. Hromadí se vám na emailu a jinde letenkové itineráře a už skoro zapomínáte kam a kdy vlastně letíte? Tenhle problém za vás vyřeší CheckMyTrip. CheckMyTrip můžete použít jak na internetové stránce https://www.checkmytrip.com, tak si také můžete stáhnout aplikaci do mobilu s androidem nebo iOS.

CheckMyTrip je vytvořen pro rezervace vytvořené přes rezervační systém Amadeus, ale můžete si do něj nechat přidat i letenky rezervované přes Galileo, Sabre a další, dokonce si tam můžete nechat přidat i lety s nízkonákladovými společnostmi. Jediná nevýhoda je, že pokud nastanou nějaké změny u vašeho letu, tak se to promítne pouze u rezervací přes Amadues, u ostatních rezervací se informace neaktualizují.

A jak tedy na to:

  • Jděte na stránku https://www.checkmytrip.com a zde klikněte na login. Na další stránce vyberte „Not yet a member? Create an account”. Zde vyplníte jméno, příjmení, heslo a email (email je nejlepší vyplnit ten, kam si necháváte zaslat většinou letenky).
  • Po úspěšné rezervaci už se stačí jen přihlásit a přidat váš itinerář.

Po té co kliknete na tlačítko + jak je výše znázorněné, otevře se vám formulář, kde budete potřebovat vyplnit jméno, přijmení a rezervační kód (PNR).

Co je to „Reservation number“ máte i samostatně popsané ve formuláři. Je to šestimístný kód, který naleznete na vašich potvrzených e-ticketech (letenkách), které vám po rezervaci zaslali prodejce nebo letecká společnost.

Pokud váš let nepůjde přidat nebo máte lety s nízkonákladovou společností, tak to lze také přidat, ale ne přes tento formulář. Tyto lety přidáte tak, že vás potvrzovací email s letenkami přepošlete na email: trips@checkmytrip.com

Likes:
0 0
Views:
2507
Article Tags:
Article Categories:
Travel Hacking