Česko se možná dočká přímé linky na Taiwan

Už nějakou dobu kolují po internetu fámy o přímé lince na Taiwan. Nyní po návštěvě české delegace Taiwanu je tato fáma potvrzena jako pravdivá. Informaci potvrdil primátor Prahy, Zdeněk Hřib, na setkání se zástupci letecké společnosti China Airlines.

Co ale není jasné, která letecká společnost tuto linku bude obsluhovat nebo se bude jednat o podobný model jako provozovalo ČSA a Korean Air do Soulu. I když to bylo setkání se zástupci China Airlines, tak pražský primátor píše ve svém příspěvku o dořešení dostatku letadel pro dálkové lety, kterých má China Airlines dostatek.

China Airlines je letecká společnost z Taiwanu, neplést si s Čínou. Nedávno taiwanský parlament schválil, že by se letecká společnost měla trošku odlišit, aby nebyla zaměňována s čínskou leteckou společností. Zákonodárci ale již nyní odmítli přejmenování letecké společnosti na jakýkoliv název, který obsahuje slovo Taiwan nebo vyobrazení taiwanské vlajky nebo ostrovního tvaru. Jelikož by s tímto Peking nesouhlasil. Zatím první krok, který je navrhován, tak zmenšení nápisu China Airlines.

Likes:
3 1
Views:
467
Article Categories:
Magazin