Brussels Airport (BRU)

Letiště Brussels Airport, někdy také nazývané jako Brussel-Nationaal nebo Zaventam). Od Brusselu je vzdálené 12 km. Hlavní základnu na tomto letišti mají letecké spolčnosti Brussels Airlines, TUIfly Belgium a Thomas Cook. Letiště je tvořeno jedním terminálem. Pokud na tomto letišti budete jen přestupovat, tak zde je příklad jak se dostat od GATES B ke GATES A.

Na tomto odkazu si můžete i prohlédnout, jaký se očekává ruch na tomto letišti 😉 (klikni)

Na letišti naleznete občerstvovací fontánky, takže si můžete napustit vodu do lahve před odletem.

Zdarma neomezeně

Otevřeno 24 h

Úschovna zavazadel je k dispozici ve veřejné části v podlaží L 0. Cena je 7.50 EUR za 24 hodin (do boxů se vleze zavazadlo velikosti 89 x 80 x 54, pokud máte větší, je třeba si zavolat obsluhu). Další úschovna na malá zavazadla se nachází v tranzitní části (cena 1EUR za 30minut, 2EURa za hodinu atd.)

Ano, ale jen v salonku. Takže pokud si zakoupíte vstup například do salonku Diamond Lounge za 775 Kč, tak v tom budete mít i sprchu.

Z Prahy na toto letiště létá letecká společnost ČSA (csa.cz) a Brussels Airlines (brusselsairlines.com)

Doprava do centra Bruselu:

  • Autobus společnosti De Lijn – Linky 272 a 471 vás dovezou k nádraží Brussels North, linky 272,471 a 620 k NATO a linky 359 a 659 ke stanici metra Roodebeek (cena lístku na 60 minut, což stačí z letiště k Brussels North je 3 EURa)
  • Dále jezdí do centra města k nádraží Express Bus s číslem 12 a 21. Cena za jednosměrný lístek je 4.50 EUR pokud koupíte v automatu, u řidiče za 6 EUR
  • Další možností je využít vlak, který je v centru na vlakovém nádraží za 16 minut, ale cena je 8.80 EUR
Likes:
0 0
Views:
1567
Article Categories:
Letiště

All Comments