Brussels Airlines propustí jednu čtvrtinu zaměstnanců a zredukuje flotilu na 38 letadel

Belgická letecká společnost Brussels Airlines oznámila v dnešní tiskové zprávě nezbytná opatření, která mají zajistit přežití a vytvoření udržitelné budoucnosti pro společnost. Extrémně negativní dopad korona krize na finance společnosti a přetrvávající velmi nízká poptávka po letecké dopravě, si žádá přijetí zásadních a nezbytných opatření, která zaručí přežití společnosti.

Snížení počtu zaměstnanců

Letecká společnost momentálně zaměstnává 4.200 zaměstnanců. Nově dopravce oznámil snížení počtu pracovních míst o 25%, to je propuštění cca. 1.050 zaměstnanců.

Optimalizace leteckých tras

Brussels Airlines sníží počet destinací v nabídce. Jaké destinace budou vyškrtnuty z nabídky společnosti se zatím přezkoumává. Kromě letů do hlavních evropských měst, Brussels také nabízí širokou nabídku letů do Afriky a dva dálkové lety do USA (New York a Washington).

Redukce letecké flotily

Počet letadel ve flotile bude snížen od 30%. Aktuálně má společnost ve své flotile 54 letadel, takže vyřazeno bude 16 letade. Flotila aerolinky se skládá z letadel Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-200 a 300. Průměrné staří flotily je 15,4 roků.

Likes:
1 0
Views:
218
Article Categories:
Magazin