Britská letecká společnost flybe dolétala

Britská regionální letecká společnost flybe dnes oznámila že míří do likvidace. Aerolinka byla založena před 40 lety(1979) pod názvem Jersey European Airways a dnes 5. března 2020 končí. Poslední let přistál krátce před půlnoci ve skotském Aberdeenu na lince BE1047 z Manchesteru. Flybe byl největším regionálním dopravcem v Evropě, který zajištoval více než polovinu vnitrostátních letů ve Velké Británii mimo Londýn.

Od roku 2017 do 2019 se mohli s touto regionální leteckou společnstí setkat i čeští cestovatelé na cestách z Prahy. Společnost flybe zajišťovala linku mezi letištěm Václava Havla a pátým londýnským letištěm Londýn-Southend.

K březnu 2020 tvořilo flotilu flybe celkem 63 letounů typu Dash 8-400 a Embraer 175. Aerolinka zaměstnávala přes 2000 lidí a létala do více než 56 destinací.

Bohužel firma byla dlouhodobě ve finančních problémech a konec se jen pomalu oddaloval. Jde tak o třetí zkrachovalou leteckou společnost v letošním roce. Už dříve vyhlásily krach letecké společnosti Air Italy a Atlas Global.

Pokud máte letenky s touto leteckou společností, tak firma prosí abyste nechodili na letiště, lety se neuskuteční. Nejlepší možností jak získat peníze zpět za zakoupenou letenku bude využít reklamace bankovní transakce za nedodanou službu u banky(To platí pokud jste za letenku platili kartou).

V noci společnost vypnula své webové stránky a umístila toto oznámení:

Likes:
0 0
Views:
347
Article Categories:
Magazin