British Airways bude míst své vlastní transatlantické IPA pivo „Speedbird 100“

Letecká společnost British Airways a skotský pivovar BrewDog spojili síly, aby vytvořili transatlantické IPA pivo na oslavu stého výročí aerolinky. Zároveň se stane prvním vařeným pivem ve výšce 40.000 stop nad mořem (12192 m). Za pomoci posádky British Airways začali Martin Dickie a James Watt, zakladatelé BrewDog, proces vaření na palubě jednoho z Boeingů 787 Dreamliner, zatímco je letoun unášel přes sever Skotska rychlostí 500 mil/h (cca. 805 km/h). Zkušení sládci započali proces vaření smícháním vody, chmele a ječmenu pomocí palubních nápojových automatů. Na průběh se můžete podívat v přiloženém videu.

Plechovky tohoto na zakázku vyrobeného IPA piva pojmenovaného Speedbird 100, podle volací značky společnosti, budou dostupné zákazníkům British Airways na palubě krátkých i dálkových letů nebo také ve vybraných letištních saloncích od 1. května.

Tento recept byl speciálně vytvořen, aby dokonale fungoval ve vzduchu a přizpůsobil se snížené chuťové a čichové citlivosti ve vyšších nadmořských výškách.

Další novinkou bude otevření historicky prvního BrewDog baru v New Yorku, v salonku British Airways Club na terminálu 7 na letišti JFK. Zákazníci budou mít možnost vychutnat si takzvané „craft beer“ z výběru toho nejlepšího tohoto malého skotského pivovaru, včetně výše zmíněného Speedbird.

Martin Dickie, spoluzakladatel BrewDog, dodal: „Klíčové je, aby hořkost a ovocná chuť nebyly ovlivněny nadmořskou výškou, proto jsme se na tyto dvě věci soustředili a zvýšili sladkost. Doufáme, že si zákazníci British Airways zamilují Speedbird 100 tak jako my.“

 

 

Likes:
0 0
Views:
275
Article Categories:
Magazin