Boeing přejmenovává Boeing 737 MAX na Boeing 737-8

Americký výrobce letadel Boeing pravděpodobně začal používat nový název pro problémové letouny Boeing 737 MAX. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy Boeingu o nové objednávce letounů Boeing 737 MAX. V tiskové zprávě se píše o nové objednávce polského charterové dopravce Enter Air, který si objednal 2 letouny Boeing 737 MAX, dále v textu uváděno už jen jako Boeing 737-8.

Největší polský charterový dopravce Enter Air podepsal objednávku na dva letouny Boeing 737-8, plus opci na další dvě letadla. Enter Air zahájil provoz v Polsku v roce 2010 s jedním jediným letadlem Boeing 737. Aktuálně jeho flotila zahrnuje 22 letadel nové genereace Boeing 737 a dvě letadla Boeing 737 MAX.

„Navzdory současné krizi je důležité myslet na budoucnost. Za tímto účelem jsme se dohodli na objednání dalších 737–8 letadel. Po důkladných kontrolách, které 737 MAX prochází, jsem přesvědčen, že to bude po mnoho let nejlepší letadlo na světě, “řekl Grzegorz Polaniecki, generální ředitel a člen představenstva, Enter Air.

Společnost Enter Air a Boeing rovněž dokončily vypořádání, aby vyřešily obchodní dopady vyplývající z uzemnění flotily 737 MAX. I když jsou podrobnosti dohody důvěrné, bude kompenzace poskytována v několika formách a časově rozložena.

„V dohodě s Boeingem jsme se dohodli na revizi harmonogramu dodávek dříve objednaných letadel v reakci na aktuální tržní podmínky. Konkrétní podmínky vypořádání jsou přísně důvěrné, ale jsme rádi, jak se k nám Boeing choval jako ke svému zákazníkovi, “dodal Polaniecki.

 

Likes:
1 2
Views:
642
Article Categories:
Magazin