Po 638 dnech znovu vzlétl Boeing 737 MAX s cestujícími

Letoun Boeing 737 MAX, který po dvou vážných nehodách letů Lion Air 610 a Ethiopian Airlines 302 byl po celém světě uzemněn, dnes po 638 dnech znovu vzlétl s cestujícími na palubě. První let s tímto letounem si podle webu b737max.eu připisuje brazilská letecká společnost GOL Linhas Aéreas, která dnes vypravila tento letoun na letu G34104 z letiště São Paulo Guarulhos do Porto Alegre. Dnes má aerolinka s tímto letadlem naplánované lety ještě do Rio de Janeira a Florianopolis.

GOL tak předstihl leteckou americkou společnost American Airlines. Aerolinka již dříve oznámla nasazení na lince z New Yorku(LGA) do Miami od 29. prosince 2020.

Let na flightradar24.com

Letadla Boeing 737 MAX dostala povolení návratu na nebe zatím v USA a právě v Brazílii. Na povolení od leteckých úřadů v Kanadě, Evropě a dalších zemích se teprve čeká.

Před opětovným začleněním MAX-8 do své flotily provedl GOL ve spolupráci s Boeingem výcvik 140 svých pilotů, kteří splňovali všechny technické a provozní požadavky uvedené v plánu schváleném FAA a ANAC. Školení probíhala ve Spojených státech pomocí simulátoru MAX. Společnost také dokončila přísnou řadu technických letů, které splňovaly požadavky stanovené leteckými regulačními agenturami.

Letecká společnost GOL je v současné době největší brazilskou aerolinií. Loni přepravila více než 36 milionů cestujících. Založena byla v roce 2000 a aktuálně má ve své flotile sedm letounů typu Boeing 737 MAX, celkově však aerolinie provozuje 127 letadel a v minulých měsících objednala další.

Likes:
1 2
Views:
722
Article Categories:
Magazin

All Comments